fbpx
Сьогодні
16:36 12 Лют 2025

Глава Пентагону: повернення України до кордонів 2014 року є нереалістичним завданням

Фото: AP/Omar Havana

Міністр оборони США Піт Гегсет вважає, що повернення до кордонів до 2014 року нереалістичне, і спричиняє ще більше страждань та кровопролиття.

Про це він заявив на засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG) у форматі "Рамштайн" у Брюсселі, пише Рубрика.

"Як ви щойно сказали, пане міністре (звернення до міністра оборони Британії – ред.), ми знаходимося в критичному моменті. Оскільки війна підходить вже до 3 своєї річниці, нам треба завершувати цю війну і припинити кровопролиття", – сказав він.

Гегсет наголосив, що президент США Дональд Трамп хоче покласти край війні рф проти України дипломатичним шляхом. За його словами, припинення війни й досягнення стабільного миру є топ-пріоритетом для Трампа.

Голова Пентагону додав, що Трамп хоче завершити війну, посадивши Україну та рф за стіл переговорів. При цьому Гегсет назвав нереалістичним повернення України до кордонів 2014 року.

"Ми так само як і ви, хочемо забезпечити суверенітет і процвітання для України. Але ми маємо це розпочати, визнаючи, що повернення України до кордонів 2014 року є завданням нереалістичним. Коли ми будемо прагнути досягнути цієї цілі невизначеної, це буде лише більше затягувати війну", – додав міністр оборони США.

За його словами, в рамках будь-яких гарантій безпеки "в Україні не будуть розгорнуті війська США".

"Сполучені Штати не вважають, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів", – додав міністр оборони США.

Очільник Пентагону повідомив, що Європа повинна надати Україні переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги, а захист європейської безпеки має бути імперативом для європейських членів НАТО.

"Це означає жертвувати більше боєприпасів і обладнання, використовувати порівняльні переваги, розширювати свою оборонну промислову базу і, що важливо, обговорювати з громадянами загрозу, яка стоїть перед Європою" — сказав Гегсет.

Він також згадав, що Дональд Трамп закликав інші країни альянсу збільшити свої витрати на безпеку та оборону до 5% ВВП, і міністр оборони США з цим погоджується. Гегсет вважає, що збільшення витрат на оборону має стати "внеском у майбутнє" Європи та "миром через силу".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: