Зачепить і Україну: глава Білого дому ввів 25% мита на імпорт сталі та алюмінію до США
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, що вводить 25-відсоткове мито на імпорт сталі та алюмінію.
Про це повідомив Білий дім.
Зазначають, що нові тарифи почнуть діяти з березня 2025 року.
Цим кроком США прагнуть:
- підтримати власних виробників,
- знизити залежність від імпортної сталі.
Трамп зазначив, що "надлишковий" імпорт сталевих виробів загрожує завдати шкоди національній безпеці США.
Раніше, у 2018 році, адміністрація Трампа вже вводила 10% мита на алюміній і 25% на імпорт сталі, однак деякі країни, як-от Канада, Мексика, Бразилія та Південна Корея, отримали винятки. Нинішній указ скасовує ці винятки, поширюючи мито на всі країни без виключень.
Чи зачепить таке рішення Україну?
До підписання указу Трампа про запровадження нових тарифів на імпорт сталі та алюмінію Україна теж користувалася тимчасовим звільненням від мит. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, останнє рішення Трампа закономірно вплине на нашу металургійну галузь.
"Останні роки ми докладали усіх зусиль, щоб українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США. Рішення США із 12 березня запровадити мито на сталь з інших держав, зокрема і з України, закономірно вплине на металургійну галузь", наголосила урядовиця.
У заяві Трампа йдеться, що частка української продукції в імпорті сталі до США є мінімальною і не має суттєвого впливу на американських виробників.
Та для України металургійна продукція становила 57,9% в експорті до США — 503,3 млн доларів з 869,1 млн доларів загалом. За даними Мінекономіки, найбільше експортували:
- чавун ($363,4 млн, 940 тисяч тонн);
- труби ($112,9 млн, 92 тисячі тонн);
- прутки ($15,2 млн, 3,3 тисячі тонн);
- дріт ($4 млн, 3,9 тисячі тонн);
- металоконструкції ($1,3 млн, 182 тонни).
"Найбільшими експортерами цієї продукції є "АрселорМіттал" та "Інтерпайп". Ці компанії важко постраждали від війни, як і вся галузь металургії. Тому ми налаштовані на активну роботу з партнерами для пошуку оптимального рішення до 12 березня", — написала Свириденко.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів. Однак не планує "віддавати" свої ресурси, а пропонує взаємовигідне партнерство.