Новини

США та Британія відмовились підписувати міжнародну декларацію щодо ШІ

Велика Британія і США не підписали міжнародну угоду про штучний інтелект (ШІ), ухвалену на глобальному саміті в Парижі.

Про це повідомляє BBC, пише Рубрика.

Документ, підписаний 60 країнами, зокрема Францією, Китаєм та Індією, обіцяє "відкритий", "інклюзивний" і "етичний" підхід до розвитку технології ШІ.

У британському уряді зазначили, що "не змогли погодити всі частини декларації лідерів" і "підписуватимуть лише ті ініціативи, які відповідають національним інтересам" королівства.

Раніше Велика Британія активно виступала за безпеку ШІ — у листопаді 2023 року на той час прем'єр-міністр Ріші Сунак провів перший у світі саміт з безпеки штучного інтелекту.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив делегатам, що надмірне регулювання ШІ може "вбити трансформаційну галузь на самому початку її розвитку".

За його словами, штучний інтелект — це "можливість, яку адміністрація Трампа не змарнує", а "політиці сприяння розвитку штучного інтелекту" слід надавати пріоритет над безпекою. Венс додав, що це вимагатиме регулювання, яке сприятиме розвитку штучного інтелекту, "а не душить його".

Венс також звернувся із закликом до європейських лідерів "поглянути на цей новий рубіж з оптимізмом, а не з тривогою".

Його коментарі суперечать словам президента Франції Еммануеля Макрона, який захищав необхідність подальшого регулювання.

"Нам потрібні ці правила, щоб ШІ рухався вперед", — сказав Макрон на саміті.

Що передбачає документ

Міжнародна декларація зі штучного інтелекту, яку підписали 60 країн, передбачає необхідність забезпечення "прозорості", "безпеки", а також "надійності та достовірності" ШІ.

Ще одним пріоритетом, який згадується в документі, є необхідність "зробити ШІ стійким для людей і планети".

Свіжі дописи

  • Новини

Спецпредставник Трампа Віткофф прилітав до росії: у Білому домі розповіли мету візиту

Посланник президента США Стівен Віткофф у вівторок, 11 лютого, відвідав Москву, аби забрати американського вчителя Марка Фогеля.… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Російський Су-24 порушив повітряний простір Польщі

Російський надзвуковий бомбардувальник у розвідувальній модифікації Су-24МР порушив повітряний простір Польщі. Інцидент стався у вівторок,… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Львівська Домівка врятованих тварин створила благодійні листівки до Дня закоханих: як придбати?

Спеціально до Дня закоханих, 14 лютого, Домівка врятованих тварин розробила оригінальні благодійні листівки з мешканцями… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

До експлуатації в ЗСУ допустили польову кухню “Марічка”: призначена для приготування їжі 250 військовим

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ польову кухню «Марічка», яка призначена… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Кішка-привид: на Буковині лісники зафільмували рідкісну червонокнижну рись

У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись. Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

На Сумщині евакуйовано всіх дітей з 90 населених пунктів прикордоння, – ОВА

Із 90 прикордонних населених пунктів на Сумщині через безпекову ситуацію евакуювали всіх дітей. З початку… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.