Про це йдеться у декларації.
Основна її мета — зниження цін на ліки через взаємодію між усіма учасниками фармацевтичного ринку: виробниками, дистриб'юторами та аптеками.
"Відповідно до принципів соціальної відповідальності бізнесу й підтримуючи ініціативи президента України та рішення Ради Національної безпеки й оборони України від 4 лютого 2025 року "Про подальшу реалізацію програм підтримки українців на основі гарантування економічної стійкості держави та посилення заходів очищення фінансової системи України", введеного в дію указом президента України № 69/2025 від 5 лютого 2025 року, члени ГС "АПАУ" розуміють нагальність заходів між усіма учасниками фармгалузі (виробником, дистриб'ютором, аптекою) задля зниження цін на ліки для населення", – йдеться в повідомленні АПАУ.
Зниження цін на лікарські засоби
Своєю чергою аптеки пропонують: вжити нагальних заходів, які дозволять знизити ціни на ліки та забезпечити стабільність ринку лікарських засобів та погоджуються здійснити зниження вартості лікарських засобів (одночасне зниження цін усіма учасниками ринку):
У документі зазначається, що така взаємодія призведе до кумулятивного зниження вартості ліків вітчизняного виробництва для кінцевих споживачів на рівні відсотків.
"Зниження гуртових та роздрібних цін розповсюджується на перелік лікарських засобів, що будуть відпущені Національними виробниками після набрання чинності цієї декларації", – зазначається в документі.
Зниження вартості ліків розпочнеться поступово – з 1 березня 2025 року. Щоб уникнути маніпуляцій із цінами, запровадять громадський контроль та співпрацю з антимонопольними органами.
Хто вже приєднався?
Декларацію підписали представники провідних аптечних мереж:
Декларація залишається відкритою для приєднання інших учасників ринку: фармацевтичних виробників, дистриб'юторів та аптечних мереж.
Окрім безпосереднього зниження цін, декларація передбачає:
Очікується, що в разі підтримки цих змін з боку всіх учасників ринку українці зможуть не лише платити менше за ліки, а й отримати доступ до ширшого асортименту медикаментів за прозорими цінами.
Довідка
За даними аналітичної компанії Proxima Research, найбільшу частку у структурі формування цін на лікарські засоби в Україні займають виробники – 71,8% від кінцевої вартості препаратів. При цьому внесок аптечної роздрібної мережі у формування ціни становить 22,3%, а дистриб'юторів – 5,9%. Тож саме виробники відіграють ключову роль у ціновій політиці лікарських засобів в Україні.
Нагадаємо, що 10 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання ситуації з цінами на лікарські засоби.
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що деякі аптечні мережі здійснюють абсолютно неприпустимі маніпуляції з цінами на ліки.
За словами глави держави, відповідальність за таку проблему лежить на міністрі охорони здоров'я Вікторі Ляшку. Він запевнив, що якщо глава МОЗ і АМКУ не розроблять рішення для зниження цін на ліки, будуть кадрові рішення.
Каждый владелец недвижимости рано или поздно сталкивается с проблемой засоров в трубах. Вода медленно уходит,… Читати більше
Польща залишається однією з найпопулярніших країн для міграції. В першу чергу мова йде саме про… Читати більше
Вывод криптовалюты Tether возможен разными способами. Обменивать ее можно как на криптовалюты, так и на… Читати більше
Українська компанія "Роботизовані Комплекси" представила новий наземний дрон "Плющ" з 10-метровою щоглою, яка може нести… Читати більше
11 лютого у Верховній Раді підтримали правку щодо закупівлі для добудови блоків Хмельницької АЕС реакторів… Читати більше
До Дня безпечного інтернету, що відзначають 11 лютого, U-Report оприлюднив опитування, яке засвідчує, що більш… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.