Про це пише Politico, цитує Рубрика.
Видання пише, що китайські чиновники звернулися до уряду Непалу, щоб заповнити прогалини USAID власним фінансуванням. Влада на Островах Кука — стратегічно важливому ланцюзі островів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні — теж очікує, що виведення USAID з регіону забезпечить нові можливості для Китаю.
У Колумбії, яка отримала близько 385 мільйонів доларів від USAID у 2024 році, неурядові організації також кажуть, що китайський уряд зацікавлений у виділенні грошей для країни.
Аналітики вважають, що ліквідація USAID підірве глобальну конкуренцію США з Китаєм у довгостроковій перспективі.
«Китай уже звертається до партнерів. Вони заповнять порожнечу в таких місцях, як Камбоджа та Непал, і це лише ті місця, про які ми знаємо», — сказав Франциско Бенкосме, який був керівником політики USAID щодо Китаю під час адміністрації Байдена.
Представник республіканців Майкл Соболік, який досліджує Китай, сказав, що USAID було альтернативою для країн, що розвиваються та шукають зовнішніх інвесторів для розвитку інфраструктури та телекомунікацій. USAID також допомогло ЗМІ в Африці, Південно-Східній Азії та в інших країнах, де поширені контрольовані Китаєм ЗМІ.
Згідно з тристорінковим документом, який є у журналістів, демократи з Комітету зі справ Китаю при Палаті представників США будуть намагатися донести адміністрації Трампа, що ліквідація USAID стане перемогою Китаю.
Що відомо про ситуацію з USAID
Нагадаємо, що 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги на 90 днів.
Нагадаємо, що через випадки "марнотратства та зловживань" Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа розкритикувала і призупинила також діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
А 3 лютого стало відомо, що обов'язки керівника Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) відтепер виконує державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо. Це означає, USAID офіційно переходить під контроль Держдепу США.
Щобільше 5 лютого стало відомо, що Білий дім оголосив про адміністративні відпустки для працівників Агентства США з міжнародного розвитку у всьому світі.
Своєю чергою, в Адміністрації Дональда Трампа запевняють, що не збираються припиняти всю міжнародну допомогу, проте вона повинна просувати інтереси Сполучених Штатів, а не бути благодійністю.
Медіамережа "Вікно Відновлення" опублікувала публічне звернення у зв'язку з новими викликами для медіа та громадського сектору та збирає підписи на його підтримку.
Кабінет Міністрів затвердив проєкт угоди між урядами України та Японії для залучення гранту обсягом 8,8… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підтвердив візит глави Мінфіну Скотта Бессента до України найближчим… Читати більше
Контррозвідка Служби безпеки та НАБУ викрили схему привласнення бюджетних коштів на колишньому держпідприємстві концерну «Укроборонпром»… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням уряду США припинити фінансування USAID заявив, що Україна… Читати більше
11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше
Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.