fbpx
Сьогодні
Відео 21:37 11 Лют 2025

Кішка-привид: на Буковині лісники зафільмували рідкісну червонокнижну рись

Фото: eco.cg.gov.ua

У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись.

Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна рада, пише Рубрика.

У соціальній мережі опублікували відповідне відео із твариною, яка прогулюється засніженою ділянкою гір.

"Кішка-привид. Рідкісна червонокнижна рись потрапила у фотопастку в Усть-Путильському лісництві. У горах ця плямиста хижачка зазвичай мешкає у важкодоступних місцях, на висоті понад 1000 метрів, проте під час полювання може спускатися нижче, де менше снігу. Саме на такій ділянці вдалося «впіймати» на фотопастку цього найбільшого представника котячих в Україні", – йдеться у дописі.

Там зазначають, що Карпати та Полісся – єдині регіони в Україні, де ще можна зустріти рись євразійську.

Лісівники зауважують, що із самого ранку рись повернулася до місця, де раніше залишила недоїдену здобич. На відео видно, що тварина снідає з особливою обачністю, постійно оглядаючи територію навколо.

"Рись – це найобережніший хижак в українських лісах. Саме тому її часто називають «привидом», адже зустріти цю тварину в дикій природі – справжня рідкість. По-перше, рись веде усамітнене та потаємне життя і при першому шелесті зникає у хащах. По-друге, її чудово маскує плямисте забарвлення", – додали в облраді.

Цікаво, що у кожної рисі плями унікальні, як відбитки пальців у людини. Це одна із особливостей, на яку звертають увагу фахівці під час обліку тварин.

За даними Південно-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, на території Чернівецької області мешкає близько 50 особин цього рідкісного хижака. Загалом у Карпатах налічується не більше 430 рисей. Однак через їхній потаємний спосіб життя точний облік залишається складним завданням.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: