Фото: depositphotos / vadimphoto1@gmail.com
Про це пише "Рубрика" із посиланням на Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
Фото: Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
Більшість дітей і молодих людей в Україні перевіряють сумнівну інформацію в інтернеті, що свідчить про зростання медіаграмотності й здатності молодого покоління розпізнавати шахрайські схеми та дезінформацію.
Нещодавнє опитування U-Report показало, що один із трьох респондентів стикався з інтернет-шахрайством, спробами зламу акаунтів або фішингом.
Фото: Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
"Ці результати свідчать про високий рівень цифрової грамотності серед дітей та молоді в Україні, — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Вона не лише допомагає їм захиститися від онлайн-загроз, а й здобувати навички, необхідні для розвитку цифрової економіки України, яка продовжує зростати навіть під час війни".
З тих, хто перевіряє отриману інформацію, понад 50% дітей і молодих людей аналізують та ідентифікують автора, потім шукають підтвердження в офіційних джерелах, а також дізнаються думку людей, яким довіряють, зокрема друзів, братів і сестер.
Однак, на жаль, близько 45% респондентів стикалися з кібербулінгом.
Фото: Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
Найчастіше діти звертаються по допомогу до батьків, що свідчить про необхідність і батькам підвищувати обізнаність, щоб краще розуміти онлайн-досвід своїх дітей і в разі потреби їх підтримати. Водночас майже кожен п'ятий опитаний зізнався, що не звертається по допомогу в разі кібербулінгу.
"Разом ми можемо зробити так, щоб наші діти і молодь могли почуватися в цифровому просторі безпечніше, впевненіше та поводитися відповідальніше", — наголосив Мунір Мамeдзаде.
Фото: Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
Фото: Представництво ЮНІСЕФ в Україні.
Батьки та самі соціальні мережі, на думку опитаних, є основними джерелами інформації про онлайн-загрози, що ще раз підкреслює ключову роль дорослих та відповідальність інтернет-платформ і користувачів у забезпеченні захисту дітей і молоді.
День безпечного інтернету — це щорічна ініціатива, спрямована на створення безпечного й позитивного цифрового середовища для дітей та молоді. Цього року центральною його темою є підвищення обізнаності про онлайн-шахрайство — як його розпізнавати, де та яку допомогу можна отримати.
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням уряду США припинити фінансування USAID заявив, що Україна… Читати більше
11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше
Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше
Окупанти скинули дві керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Краснопільської громади Сумського району. Про це повідомили МВС та Офіс генпрокурора, пише… Читати більше
Приятные сюрпризы и внимание важны для каждого, поэтому важно напомнить любимому человеку о своих чувствах… Читати більше
Проєкт Тиждень Турботи — це спілкування з дитиною через казку, яка може навчити її емпатії… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.