“Укрпошта” завершила автоматизацію сортувальних ліній: тепер швидкість обробки сягатиме п’яти посилок за секунду
"Укрпошта" повністю завершила автоматизацію своїх сортувальних потужностей. Дві останні автоматичні лінії запрацювали на терміналах у Миколаєві та Запоріжжі.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство розвитку громад та територій України та гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Тепер 100% посилок сортуються та обробляються на автоматичних і напівавтоматичних лініях українського виробництва. Смілянський заявив, що вже сьогодні понад 85% посилок доставляється протягом двох днів або швидше, «а далі буде ще краще».
«Як після будь-якого ремонту, ще будуть доробки. Зокрема, протягом першого кварталу ми впровадимо систему, завдяки якій у новому застосунку ви бачитимете шлях посилки та дату доставки ще в момент відправлення», — пояснив він.
Наразі повністю автоматизовані лінії працюють у семи ключових хабах: Київ-Правий, Київ-Лівий, Одеса, Харків, Хмельницький, Львів та Дніпро, а також у 17 логістичних центрах по Україні, де використовуються напівавтоматизовані лінії.
У міністерстві зазначили, що автоматизація обробки посилок дозволить збільшити швидкість і точність сортування у вісім разів. Тож отримання посилок між великими містами та обласними центрами України стане можливим уже наступного дня після відправлення.
Також автоматизація дозволить забезпечити обробку до двох мільйонів відправлень на добу, а швидкість обробки сягатиме п'яти посилок за секунду.
"Інвестиції в модернізацію "Укрпошта" профінансувала власним коштом. Йдеться про мільярд гривень. Це дозволило забезпечити усі сортувальні центри новітнім обладнанням та програмним забезпеченням українського виробництва компанії UIS", – йдеться у повідомленні.
Окрім запуску автоматизованих ліній, "Укрпошта" також запровадила нову логістичну модель. В її основі – оптимізація маршрутів між терміналами, логістичними центрами та депо. Це дозволяє скоротити час доставки.
«…щоб ця доставка дійсно відбувалася наступного дня, якщо відправлення термінове, або за декілька днів, якщо ви згодні почекати, але заплатити значно менше», — зазначив Смілянський.
Усі сортувальні центри оснащені потужними промисловими генераторами, що гарантує безперебійну роботу навіть за відсутності електропостачання.