У Харкові переселенці зможуть отримати навички монтажу сонячних панелей: як працює це рішення?
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2019/07/sonyachna-elektrostantsiya-840x441-c-1.jpg)
Навесні в Харкові розпочинається проєкт підготовки кадрів у сфері поновної енергетики EcoSkill від Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ ХПІ. З березня по травень переселенці в Харкові зможуть опанувати навички монтажу сонячних панелей.
Про це в етері Радіо "Накипіло" розповів директор Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ ХПІ Роман Томашевський, пише "Рубрика".
У чому проблема?
"Ринок має попит. До мене звертаються роботодавці, які займаються енергетикою. Вони кажуть: "Дай студентів!". Ми почали думати. Є ветерани, є ВПО (внутрішньо переміщені особи), які потребують перекваліфікації. Тож ми запускаємо проєкт EcoSkill — нині його спрямовано на ВПО. Усіх людей, які зі зрозумілих обставин змінили своє місцеперебування і мають потребу чи бажання опанувати нові гард-скіли й не тільки, ми запрошуємо на цю програму", — розповів Роман Томашевський.
За його словами, монтаж сонячних панелей — перший крок у галузі як для жінок, так і для чоловіків, що потребує базових технічних навичок.
Яке рішення?
"Усього, чого люди не знають, ми навчимо. Прикрутити проводки, зафіксувати, під'єднати інвертор, налаштувати його. Немає гендерної різниці. Крім того, ми знаємо, що дуже багато ВПО втратили своє місце роботи. Можливо, вони працювали в якомусь місцевому обленерго… Таких людей ми, звісно, будемо вишукувати як скарби", — сказав Томашевський.
Фахівець із монтажу сонячних панелей має розуміти, як функціонує система, як взаємодіють між собою окремі її елементи, пояснив директор Інституту.
"А це панель, інвертор, який переводить до змінного струму той струм, що надходить із сонячної панелі, можливо, акумуляторна батарея. Він може її обслуговувати: перепід'єднати, перезапускати. Тобто це людина, яка шарить у системі. Вона не може проєктувати. Проєктування — складніший процес, там потрібна інженерна освіта, дуже багато факторів треба вивчати. Фахівець із монтажу — людина, яка зможе працювати в бригаді з проєктувальниками, під'єднувати окремі складові частини, переналаштовувати", — сказав Томашевський.
Як це працює?
Організатори планують відібрати на навчання 100 слухачів. Окрім теорії, учасники проєкту матимуть практичні заняття. Слухачам курсу з інших міст під час практики забезпечать проживання у Харкові.
Крім фахових дисциплін, у межах курсу переселенців навчатимуть, як правильно складати резюме, спілкуватися під час співбесіди й презентувати себе. Також на курсі викладатимуть основи бухгалтерського обліку та ведення документації ФОП.
"Ці знання потрібні, щоб люди почувалися більш упевнено й не були залежними від роботодавця. Щоб вони самі могли шукати нові місця роботи, а можливо, могли заснувати мікробізнес. Адже сьогодні у сфері поновної енергетики є чимало грантів для представників мікробізнесу", — підсумував Роман Томашевський.
Для участі в конкурсному відборі проєкту EcoSkill потрібно заповнити гугл-форму. Програму організувала громадська організація "Об'єднання молодих науковців НТУ ХПІ" за підтримки Razom for Ukraine.