Про це повідомляє Financial Times, передає Рубрика.
Трамп підтримав зусилля Маска зі скорочення видатків через так званий Департамент урядової ефективності (DOGE). Трамп сказав, що Маск був "чудовим" і "дуже допоміг" у пошуку можливостей скорочення витрат у федеральному уряді.
Він зазначив, що Міністерство оборони, річний бюджет якого становить близько 800 мільярдів доларів, буде наступним у полі зору мільярдера.
"Давайте перевіримо армію. Ми знайдемо мільярди, сотні мільярдів доларів шахрайства і зловживань. Ви знаєте, люди обрали мене за це", – сказав Трамп.
Видання зазначає, що потенційна роль Маска в перевірці Пентагону вже викликала занепокоєння, оскільки компанії Маска SpaceX та її дочірня компанія Starlink мають великі контракти з Пентагоном, що викликає значні побоювання щодо конфлікту інтересів.
Проте радник Трампа з національної безпеки Майк Волтц в інтерв'ю NBC відкинув ці побоювання. Він сказав, що "всі відповідні запобіжники" для уникнення будь-яких конфліктів будуть встановлені, але не уточнив, які саме.
Республіканці в Конгресі підтримали рішення Трампа і Маска про припинення широкого спектру федеральних програм, навіть попри те, що цей крок підірвав конституційну роль законодавців у санкціонуванні видатків.
Reuters зазначає, що політичні лідери вже давно критикують марнотратство і неефективність Пентагону. Але демократи і профспілки держслужбовців кажуть, що DOGE не вистачає досвіду для реструктуризації Пентагону, і їхні зусилля можуть розкрити секретні програми.
У грудні тодішній президент Джо Байден підписав законопроєкт, що санкціонує видатки на оборону в розмірі 895 мільярдів доларів на фінансовий рік, що закінчується 30 вересня.
Нагадаємо, мільярдер Ілон Маск, який очолює DOGE, підтримав ідею закрити інтернет-видання та радіостанцію Радіо Свобода (Radio Free Europe) й телерадіоорганізацію Голос Америки (Voice of America), які фінансуються американською владою.
А 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги на 90 днів. Метою такого рішення є перевірка їхньої відповідності зовнішньополітичним цілям його адміністрації.
29 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розпочав консультації щодо можливості заміщення американської допомоги з європейськими колегами: йдеться зокрема про проєкти, які фінансувались USAID.
Своєю чергою медіамережа "Вікно Відновлення" опублікувала публічне звернення у зв'язку з новими викликами для медіа та громадського сектору та збирає підписи на його підтримку.
Німецький виробник зброї Rheinmetall передав Україні ще п’ять новітніх десантно-штурмових машин Caracal. Про це повідомляє… Читати більше
“Укрпошта” повністю завершила автоматизацію своїх сортувальних потужностей. Дві останні автоматичні лінії запрацювали на терміналах у… Читати більше
Булава XV століття, яку знайшли під час міжнародної археологічної експедиції "Фортеця Тягинь" відтепер має репліку.… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України безпілотні авіаційні комплекси… Читати більше
10 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Польщі Дениса Шмигаля і Дональда Туска. Сторони… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.