Фото: Хмельницька міська рада.
Про це у Телеграмі поінформував уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов, інформує Рубрика.
Коментуючи роботу Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України у напрямі молекулярно-генетичної експертизи упродовж повномасштабної війни він написав:
"Із моменту повномасштабного вторгнення завдяки експертній службі МВС вдалося ідентифікувати понад 8,5 тисяч тіл (останків) осіб, які стали жертвами російської агресії та яких неможливо було ідентифікувати іншим методом".
За його словами, Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (ДНДЕКЦ) застосовує передові методи молекулярно-генетичної експертизи для встановлення особи та родинних зв'язків.
Він зазначив, що завдяки сучасним технологіям і професіоналізму працівників експертна служба МВС сприяє розслідуванню безвісного зникнення громадян під час бойових дій та на окупованих територіях.
Добросердов нагадав, що у листопаді 2023 року почав працювати "електронний реєстр геномної інформації людини" (ЕРГІЛ), передбачений законом "Про державну реєстрацію геномної інформації людини":
Уповноважений пояснив, що завдяки поміщенню до ЕРГІЛ даних про ДНК-профілі родичів зниклих безвісти осіб та ДНК-профілів невпізнаних тіл щоденно відбувається пошук збігів, що дозволяє ідентифікувати особи загиблих, встановлювати родинні зв'язки та передавати відповідну інформацію слідчим для виконання процесуальних дій та інформування родичів.
Він зазначив, що упродовж 2022–2024 років кількість проведених експертних проваджень і досліджених об'єктів постійно зростала.
"У 2024 році виконано понад 74 тисячі експертних проваджень та досліджено понад 151 тисячу об'єктів", – йдеться у його дописі.
За його даними:
Це свідчить про значне розширення людських ресурсів.
Добросердов заявив, що робота в напрямку пошуку та підготовки відповідних кадрів триває і надалі, що дозволить ще більше посилити можливості експертної служби.
На його думку, результати роботи ДНДЕКЦ МВС України свідчать про ефективність і значущість їхньої діяльності у складний для країни час.
Уповноважений та колектив Секретаріату уповноваженого висловили вдячність працівникам ДНДЕКЦ за їх щоденну відповідальну, кропітку і професійну роботу.
Окремо Добросердов поінформував, що у 2025 році заплановано відкриття нових повнопрофільних ДНК-лабораторій та закликав громадян, які мають спеціальну біологічну або медичну освіту та бажають працювати в ДНДЕКЦ чи НДЕКЦ МВС, звертатися за телефоном 044-374-34-49.
Довідка
На початку січня заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Руслан Аббасов поінформував, що у черзі на ідентифікацію ДНК, у тому числі загиблих і зниклих безвісти військових, у всіх установах експертної служби Міністерства внутрішніх справ стоїть понад 12 тисяч ДНК-експертиз.
Як повідомлялося, 24 січня в ході репатріаційних заходів, було повернуто в Україну 757 тіл (останків) полеглих воїнів.
Нагадаємо, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов повідомив, що в Україні створять Єдиний центр ідентифікації тіл.
Варто додати, що в травні минулого року в Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.
Також повідомлялось, що в кожному регіоні запроваджена інституція Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де працюють помічники, психологи, юристи.
Раніше Рубрика повідомляла, що українці, що проживають на цей час за кордоном, для пошуку своїх рідних, що безвісти зникли за особливих обставин можуть здати зразки ДНК за місцем перебування на даний час.
Німецький виробник зброї Rheinmetall передав Україні ще п’ять новітніх десантно-штурмових машин Caracal. Про це повідомляє… Читати більше
“Укрпошта” повністю завершила автоматизацію своїх сортувальних потужностей. Дві останні автоматичні лінії запрацювали на терміналах у… Читати більше
Булава XV століття, яку знайшли під час міжнародної археологічної експедиції "Фортеця Тягинь" відтепер має репліку.… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України безпілотні авіаційні комплекси… Читати більше
10 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Польщі Дениса Шмигаля і Дональда Туска. Сторони… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.