Ліпавський: Україна має бути достатньо озброєна, щоб вести переговори з росією з сильної позиції
Перед тим, як Україні розпочинати будь-які можливі перемовини з російською федерацією, вона має бути забезпечена достатньою кількістю озброєння. Це може послужити стримувальним фактором для агресора.
Так вважає міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, заявивши про це під час переговорів у Вашингтоні зі спецпредставником президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з питань України та Росії Кітом Келлогом.
Як розповів глава зовнішньополітичного відомства, Келлог поцікавився думкою Чехії щодо російської агресії.
Met with the Special Envoy for Ukraine and Russia @SPE_Kellogg . He was interested in Czechia's view on Russian aggression. Ukraine needs to be armed enough to negotiate from a strong position. Clearly in the Czech interest that Russia never dares to attack its neighbour again. pic.twitter.com/6iigNToW99
— Jan Lipavský (@JanLipavsky) February 7, 2025
"Україна має бути достатньо озброєна, щоб вести переговори з сильної позиції. Очевидно, що Чехія зацікавлена в тому, щоб Росія більше ніколи не наважилася напасти на свого сусіда", підкреслив він.
Раніше Келлог заявив, що Трамп готовий посилити санкції проти росії, щоб завершити війну в Україні. Проте обом державам доведеться йти на поступки, щоб зупинити вбивства з обох сторін. За словами політика, за шкалою від 1 до 10 економічний тиск санкцій проти росії оцінюється лише на 3, що свідчить про відносно помірний вплив.
Нагадаємо, що на доходи, які російська федерація отримує від експорту алюмінію, міді та нікелю, міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки в координації з Великою Британією ввело напередодні санкції.
Своєю чергою президент Зеленський зауважив, що російські загарбники продовжують кожного дня атакують Україну, і це можливо лише завдяки військовому виробництву у рф, яке тримається на трьох головних речах.
Зі слів Президента, цими речами є:
- схеми обходу санкцій, без яких у росії не було б критично важливих компонентів;
- високі ціни на нафту, які було б правильно знизити;
- недостатня кількість далекобійних ракет та дронів у України.
Також Келлог вважає, що шанси повернення Україні ядерного озброєння мінімальні. Він відкинув можливість того, аби Україна знову набула статусу ядерної держави.