Фото: facebook.com/OHMATDYTLVIV
Про це львівська лікарня "Охматдит" повідомила у Фейсбуці, передає Рубрика.
Пацієнтка родом із Запоріжжя, зараз мешкає із сім'єю у Львові як внутрішньо переміщена особа. У 7 років у неї вже виявляли трихобезоар. Тоді її прооперували в Запоріжжі.
Упродовж останніх двох років дівчина:
Тривалий час їй лікували гастрит, однак покращення не настало, тож сім'я звернулася до львівських лікарів. Саме вони виявили справжню причину стану дитини.
Дівчина проковтувала волосся механічно і несвідомо і навіть не підозрювала, що це може призвести до серйозних проблем.
"Ми зробили діагностичну гастроскопію, під час якої зрозуміли, що причина — трихобезоар. Відтак прийняли рішення оперувати дитину. Блювання та проблеми з прийомом їжі у неї були саме через це.
Рідка їжа ще могла проходити по кишківнику, а тверда — ні", — пояснив дитячий хірург Микола Микита.
Операція була складною, адже через великі розміри утворення видалити його лапароскопічним методом було неможливо. Хірургам довелося повністю розкрити шлунок, щоб дістати трихобезоар (жмут волосся).
Фото: facebook.com/OHMATDYTLVIV
Зараз дівчина почувається добре і проходить реабілітацію, зокрема з психологом.
Як наголосив керівник Клініки невідкладної та малоінвазивної хірургії, дитячий хірург центру Ігор Гулавський, щоб цей випадок не повторився, дуже важливою є подальша робота дитини з психологом. За його словами, такі звички часто є наслідком:
Психологічна допомога дозволить знайти безпечні способи подолання напруги і запобігти повторенню подібних ситуацій у майбутньому.
У центрі пояснили, що батькам варто знати, що таке синдром "Рапунцель". Це стан, при якому дитина ковтає волосся, яке накопичується у шлунку.
Найчастіше він зустрічається у дівчат-підлітків із довгим волоссям, які мають звичку його жувати. У групі ризику — діти, які:
Спочатку симптоми можуть бути непомітними, але згодом виникають біль у животі, нудота, втрата апетиту та інші розлади.
"Батьки мають цікавитися емоційним станом своїх дітей, питати, що їх хвилює. Якщо помічають такі невротичні прояви, як кусання нігтів, кутикули чи ковтання волосся, варто звертатися до фахівців: хірургів, психологів.
Також корисно, аби діти мали емоційне розвантаження протягом дня: заняття спортом, дихальні вправи для релаксації, різноманітні ігри", — радить психолог центру Мирослава Чорна.
Фахівці наголосили, що важливо вчасно звернутися до лікаря, адже "коли трихобезоар ще маленький, його можна видалити ендоскопічно".
Нагадаємо, що 13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для п'ятьох інших людей.
Як врятувати чуже життя після власної смерті? З 2019 року українські закони передбачають можливість для повнолітніх людей стати посмертними донорами органів. Проте досі не кожен знає, як саме діяти, до кого звертатися і чи не надто бюрократичною є процедура. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Дати життя після смерті: все, що треба знати про посмертну трансплантацію в Україні".
Гурт Ziferblat з піснею "Bird of Pray" став переможцем національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025".… Читати більше
Дані Європейського кліматичного агентства Copernicus (C3S) свідчать, що минулий місяць став найтеплішим січнем за всю… Читати більше
Експрезидентові Франції Ніколя Саркозі наділи електронний браслет як покарання у справі про корупцію та торгівлею впливом.… Читати більше
У Бібліотеці міста Лахті посол України Ольга Діброва відкрила українську книжкову поличку - вона п'ята… Читати більше
Співробітники Нацполіції знешкодили мережу шахрайських колцентрів. Вони виманили щонайменше 10 млн грн у літніх людей… Читати більше
Рішення Сполучених Штатів припинити фінансування програми ООН з лікування СНІДу та ВІЛ може призвести до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.