Фото: Reuters
Про це повідомляє Reuters, передає Рубрика.
Як заявила виконавча директорка Об'єднаної програми Організацій Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) Крістін Стеглінг, призупинення зовнішньої допомоги США минулого місяця спричинило невпевненість у майбутньому програм лікування від ВІЛ та СНІДу.
"Існує велике сум'яття, особливо на рівні громад, щодо того, як буде реалізована відмова (від фінансування програм з боку США – ред.).
Ми бачимо багато збоїв у наданні послуг з лікування", – сказала Крістін Стеглінг.
Нагадаємо, після вступу на посаду новий президент США Дональд Трамп призупинив програми підтримки, які США реалізували в усьому світі, на 90 днів.
У Білому домі заявили, що переглядають всі програми іноземного фінансування, щоб перевірити, чи відповідають вони політиці "Америка перш за все" ("America First").
Протягом наступних кількох днів у Трампа відтермінували припинення фінансування Президентського надзвичайного плану з боротьби зі СНІДом.
Допомога США складає найбільшу частину глобального фінансування ЮНЕЙДС, яка діє в 70 країнах і здійснює зусилля з ліквідації СНІДу як загрози громадському здоров'ю до 2030 року. Робота агентства триває в деяких державах Європи, зокрема Україні.
Попри наявність фінансування Крістін Стеглінг вважає, що ситуація залишається невизначеною. Йдеться про можливість того, що США вирішать не фінансувати програму з підтримки хворих на ВІЛ та СНІД у наступні роки.
Виконавча директорка ЮНЕЙДС підкреслила, що громадські клініки стикнулися зі складнощами, оскільки подекуди вони "повністю залежать" від фінансування уряду США.
"Це 6,3 мільйона людей, 6,3 мільйона смертей, пов'язаних зі СНІДом, які можуть трапитися в майбутньому. Будь-яка пауза матиме значення для всіх нас.
В Ефіопії ми маємо 5000 контрактів із державними працівниками охорони здоров'я, які фінансуються за допомогою США. І всі вони були розірвані", – заявила Крістіна Стеглінг і закликала держави-члени втрутитися в ситуацію.
Раніше ЗМІ повідомляли, що адміністрація Трампа розглядає план реформування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Трамп критикує організацію з 2020 року, звинувачуючи її у сприянні Китаю у приховуванні правди про походження COVID-19. ВООЗ заперечує ці звинувачення, зазначаючи, що продовжує тиснути на Пекін для отримання даних про походження вірусу.
Вихід США з ВООЗ офіційно набуде чинності через 12 місяців. Це також означає припинення фінансової підтримки організації, яка є критично важливою для її діяльності. Сполучені Штати, найбільший донор ВООЗ, забезпечують близько 18% її фінансування.
Рішення Трампа викликало хвилю критики.
Проте, слідом за США Аргентина також оголосила про вихід із ВООЗ. Президент Аргентини Хавʼєр Мілей доручив Міністерству закордонних справ підготувати відповідні процедури.
Гурт Ziferblat з піснею "Bird of Pray" став переможцем національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025".… Читати більше
Дані Європейського кліматичного агентства Copernicus (C3S) свідчать, що минулий місяць став найтеплішим січнем за всю… Читати більше
Експрезидентові Франції Ніколя Саркозі наділи електронний браслет як покарання у справі про корупцію та торгівлею впливом.… Читати більше
У Бібліотеці міста Лахті посол України Ольга Діброва відкрила українську книжкову поличку - вона п'ята… Читати більше
Співробітники Нацполіції знешкодили мережу шахрайських колцентрів. Вони виманили щонайменше 10 млн грн у літніх людей… Читати більше
В Очакові Миколаївської області 33-річний медійник Всеволод Севастьянов на початку лютого цього року пробіг маршрут… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.