Про це повідомляє Yonhap, передає Рубрика.
У районі Кванхвамун у центрі Сеула зібралася група протестувальників, які вимагали звільнення Юн Сок Йоля з-під варти, тримаючи плакати із вимогою скасувати імпічмент президента.
За оцінками організаторів, до акції приєдналися 3 мільйони людей, тоді як поліція неофіційно нарахувала 35 000 осіб.
На окремий мітинг біля станції метро Кьонбоккун в південнокорейській столиці вийшли близько 5000 людей, які вимагали негайного усунення Юна та закликали Конституційний суд якнайшвидше ухвалити рішення про імпічмент президента.
Також навколо станції метро Ангук у Сеулі на вулиці вийшли приблизно 10 тисяч людей.
Зазначається, що подібні протести відбулися у містах Кванджу, що приблизно за 270 кілометрів від Сеула, та Тегу, що за 235 кілометрів від столиці.
У Кванджу відбувся перший мітинг на підтримку Юна і за скасування імпічменту після невдалого введення ним воєнного стану в країні у грудні.
Водночас у місті відбувся дзеркальний мітинг, учасники якого вимагали негайного усунення Юна.
У Тегу в першій половині дня відбувся масштабний мітинг проти імпічменту Юна. Пізніше сотні членів громадських та робочих груп зібралися у центральній частині міста, щоб висловитись за усунення президента.
Нагадаємо, що 15 січня південнокорейські слідчі зайшли до президентської резиденції, аби затримати президента Юн Сок Йоля, якому оголосили імпічмент.
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.
Співробітники Нацполіції знешкодили мережу шахрайських колцентрів. Вони виманили щонайменше 10 млн грн у літніх людей… Читати більше
Рішення Сполучених Штатів припинити фінансування програми ООН з лікування СНІДу та ВІЛ може призвести до… Читати більше
В Очакові Миколаївської області 33-річний медійник Всеволод Севастьянов на початку лютого цього року пробіг маршрут… Читати більше
Президент Володимир Зеленський та голова Військового комітету НАТО Джузеппе Каво Драгоне на одному з підприємств… Читати більше
У Львові лікарі центру дитячої медицини "Охматдит" прооперували 15-річну дівчину, у якої в кишківнику виявили… Читати більше
Під час зустрічі головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський та голова Військового комітету НАТО… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.