fbpx
Сьогодні
Фото 15:56 08 Лют 2025

У Дніпровському районі столиці на алеї сакур масово гинуть дерева: “Київзеленбуд” пояснив причину

Фото: Фейсбук / КП по УЗН Дніпровського району

У Дніпровському районі столиці масово гинуть сакури, які висадили кілька років тому на бульварі Верховної Ради. Екологи вважають, що причиною цього є неналежний догляд, а комунальники вказують на невиліковну хворобу дерев.

Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення КЕКЦ, Київзеленбуд.

Як нагадують екологи, кілька років тому Київзеленбуд прозвітував про посадку у Києві, на бульварі Верховної Ради, 240 саджанців сакури. На придбання сакур було витрачено значні кошти, проте догляд за цими деревами, які не звикли до кліматичних умов столиці, виявився неналежним.

В еколого-культурному центрі пояснюють, що сакури:

  • не терплять протягів, а на бульварі Верховної Ради завжди сильні вітри;
  • потребують рясного поливу, адже ґрунт навколо стовбура не повинен бути абсолютно сухим: однак цього забезпечено не було;
  • потребують внесення добрив двічі на рік – навесні та восени, але цей аспект догляду також був проігнорований.

Як наслідок, дорогі дерева почали хворіти та всихати.

Сакура Київ

Фото: Фейсбук / КЕКЦ

"Замість того, щоб садити звикли до нашого клімату пірамідальні тополі, липи, ясена та клени, Київзеленбуд витрачає нечувані суми на покупку та посадку в місті дорогих екзотів, які потім сохнуть і гинуть (згадаймо ще посадку каштанів на Хрещатику, які потім теж засохли). Але київське повітря від цього чистіше не стає", зауважив директор центру Борейко.
Сакура Київ

Фото: Фейсбук / КП по УЗН Дніпровського району

Водночас у "Київзеленбуді" запевняють, що доглядають за сакурами з 2018 року.

"Посадка сакур на бульварі Верховної Ради виконувалась у декілька етапів декількох років. Найперші сакури були висаджені восени 2018 року у кількості 95 дерев, серед яких 25 було сакур виду "Autumnalis Rosea"", повідомляють комунальники.

Сакура Київ

Фото: Фейсбук / КП по УЗН Дніпровського району

Дерева забезпечують необхідними добривами та регулярним поливом двічі на рік. Однак існують хвороби, які не залежать від старань комунальників.

"Вже 4-ий рік поспіль фахівці нашого підприємства ведуть "боротьбу" з хворобою, яка називається моніліальний опік, або моніліоз, якою уражені сакури виду "Autumnalis Rosea". Причиною хвороби є кліматичні умови: не типовий для міста температурний режим протягом крайніх років", — зазначили у "Київзеленбуді".

Сакура Київ

Фото: Фейсбук / КП по УЗН Дніпровського району

За словами озеленювачів, ця хвороба майже невиліковна для сакур, але вони продовжують робити все можливе, щоб зберегти рослини.

Сакура Київ

Фото: Фейсбук / КП по УЗН Дніпровського району

Також комунальники зазначають, що 2019 року на цій ділянці було влаштовано систему прикореневого крапельного поливу.

А 2024 року, для того, щоб збільшити утримання вологи у ґрунті, фахівці нашого підприємства влаштували систему поливу і для газону. Крім того, на сьогодні, навколо сакур, висаджено масивні групи злакових трав та квітів, які також позитивно впливають на утримання вологи у ґрунті.

Як додали на підприємстві, алея сакур у 2020 році увійшла до Національного реєстру рекордів України й стала одним з улюблених місць прогулянок та відпочинку киян та гостей столиці.

Нагадаємо, "Рубрика" розповідала про ініціативу Центру альтернативного озеленення Києва та як до неї долучитися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: