У 10 разів швидше визначатиме місце обстрілу: у Харкові запустять нову систему оповіщення
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/12/povitryana-tryvoga-800x441.jpg)
У Харкові завершили налаштування нової системи оповіщення, що дає змогу в 10 разів швидше визначати місце обстрілу: буквально за секунди.
Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в ефірі телемарафону Єдині новини.
Як наголосив очільник міста, у Харкові уже закінчили відповідну підготовку до нововведень.
Терехов також додав, що обласний центр повністю готовий до запуску нової системи оповіщення про загрози з боку російських військ.
За його словами, фахівці значно вдосконалили моніторинг загроз і скоротили час виявлення місця обстрілу. Тепер замість трьох хвилин це займає 15−25 секунд. Завдяки новим впровадженням можна буде оперативно реагувати на надзвичайні ситуації і підвищити безпеку жителів.
"Термін виявлення місця обстрілу був скорочений з трьох хвилин до 15 – 25 секунд. Це рятує життя людей. Крім того, ми забезпечили всі служби радіозв'язком, і ми маємо найсучасніші системи відеоспостереження", поділився очільник міста.
Нагадаємо, що Харків постійно потерпає від російських атак. Через близькість до кордону з рф регіон постійно піддається ворожим обстрілам. Повітряні тривоги в Харківській області оголошуються часто і можуть тривати дуже довго.
Так, у місті у ніч проти 6 лютого через ворожі повітряні удари були пошкоджені найбільший ринок міста та транспортне підприємство, були постраждалі.
Також, 5 лютого у Харкові також лунали вибухи через удар дронів у двох районах міста. Були пожежі на місцях "прильотів" у Салтівському та Основ'янському районах Харкова, а також були пошкоджені адмінбудівлі. Крім того, повідомлялося про одного постраждалого у Харкові через атаку БПЛА.
Як писала "Рубрика", щодня мільйони українців чують звук сирени, який змушує перервати всі справи та шукати укриття. В такі моменти критично важливо розуміти природу загрози, адже від цього залежить правильність наших дій. Коли смартфони сповіщають про небезпеку, а карта тривог України сигналізує про наближення ворожих об'єктів, кожна хвилина стає на рахунку, але що саме летить у напрямку нашого міста? Балістична ракета, дрон чи літак агресора? Розуміння особливостей різних типів повітряних загроз може стати вирішальним фактором у збереженні життя. Читайте про це у нашому матеріалі: "Як дізнатися, що летить під час повітряної тривоги?"
"Рубрика" також зібрала п'ятірку найкращих застосунків, розроблених під час війни, що мають бути в телефоні кожного українця. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Створені під час війни: п'ять додатків, які слід встановити українцям".
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/mesendzher-shho-pratsyuye-pid-chas-vidklyuchen-svitla-150x85.jpg)
Розробники зі Львова створили месенджер, що працює під час відключень світла за наднизької швидкості інтернету
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/01/zastosungok-Flyuger-150x85.png)
Одеські інженери розробили застосунок для виявлення повітряних загроз: як працює це рішення
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/02/povitryana-tryoga-150x85.webp)
У застосунку "Повітряна тривога" з'явилися сповіщення про різні види загроз: навіщо це рішення
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/12/4141.780x480-150x85.png)