Фото: komersant.info
Про це в інтерв'ю hromadske заявив начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
Як зауважив він, такі правила будуть обов'язковими для всіх, а створити їх планують упродовж лютого.
Саранцев наголошує, що ці правила доведуть до всіх військових ТЦК, аби надалі не допустити порушення прав людини й не збурювати суспільство.
"На жаль, так, негатив подекуди трапляється і з боку ТЦК. Але це не залишається непоміченим і не залишається без покарання. Проводяться розслідування, робляться відповідні висновки. Але що робить ворог? Він просто ці питання масштабує і нагнітає", — заявив начальник управління комунікацій.
Він також додав, що терміни "бусифікація" та "людолови" мають зникнути з повсякденного лексикону українців, це є елементом російської ІПСО.
"Як би це зараз не звучало, адже "російська ІПСО" вже стає мемом. Проте це все дуже легко входить у наш вжиток", — додав Саранцев.
Що відомо про ТЦК
Жорсткі й дуже сумнівні з погляду закону дії працівників ТЦК, тисячі скарг від "бусифікованих" ними військовозобов'язаних, численні відеосюжети в мережі – свою справу зробили.
У Верховній Раді наприкінці січні був зареєстрований і вже опрацьовується Проєкт Закону (№12442) про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій.
Проєктом Закону пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями 3371 "Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров'я до військової служби" та 4262 "Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу", якими передбачити кримінальну відповідальність для:
Приміром, посадовцю ТЦК за таке порушення загрожуватиме службове обмеження на строк до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на той самий строк, або позбавленням волі на строк до п'яти років.
Нагадаємо, що в Україні кількість випадків порушення прав громадян з боку працівників територіальних центрів комплектування поступово зменшується.
Також у листопаді минулого року Тимчасова слідча комісія із захисту прав військовослужбовців подала звіт, у якому запропонувала розформувати територіальні центри комплектування, а замість з них створити рекрутингові центри, де працюватимуть, зокрема, цивільні люди.
Зауважимо, що від початку повномасштабної війни Державне бюро розслідувань станом на липень 2023 року розслідувало 106 кримінальних проваджень щодо порушень роботи військкоматів та ВЛК, вручили 21 підозру.
Перші зенітні ракетні комплекси IRIS-T SLS були поставлені в Україну ще у 2022 році, проте… Читати більше
У Херсонській області російські загарбники використовуючи дрон, скинули вибухівку на хлопця. Поліцейські його евакуювали. Про… Читати більше
Аналітики Інституту вивчення війни вказують на те, що влада кремля подовжує свою інформаційну кампанію, аби… Читати більше
Північна Корея, в обмін на направлення своїх військових на підтримку війни росії проти України, отримує… Читати більше
Російські військовополонені розповіли про умови утримання в Україні та озвучили свої побажання. Про це повідомляє… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що глава кремля володимир путін готується не до перемовин, а до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.