Фото: Нацполіція
Про це повідомив Департамент комунікації НПУ, передає Рубрика.
"Поліцейські ліквідували мережу шахрайських колцентрів, які діяли в Дніпропетровській, Харківській і Полтавській областях. Керівники колцентрів – жителі Дніпропетровської області віком 24-29 років.
Серед працівників "офісів" були неповнолітні", – зазначається у повідомленні.
Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
Оперативники встановили, що члени злочинної організації мали базу даних громадян, які раніше купували БАДи. Упродовж 2023-2024 рр. на ім'я цих осіб, серед яких багато пенсіонерів, фігуранти поштою відправляли нові добавки.
Далі аферисти телефонували жертвам під виглядом медпрацівників і вимагали плату, яка значно перевищувала реальну вартість товарів.
Фото: Нацполіція
"Якщо людина відмовлялась забирати з пошти та оплачувати посилку, то через кілька годин їй починали надходити дзвінки нібито від виконавчої служби з повідомленнями про відкриття кримінального провадження проти неї та застосування фінансових санкцій.
Зловмисники вимагали суму вже у 2,5 раза вищу, ніж попередня, та погрожували заблокувати пенсійну картку – єдине джерело доходу", – розповіли в поліції.
Фото: Нацполіція
За день махінатори відправляли понад 100 посилок. Як уточнили правоохоронці, залякані люди віддали зловмисникам 10 мільйонів гривень. Через жорсткий психологічний тиск у багатьох постраждалих погіршився стан здоров'я.
Фото: Нацполіція
Слідчі оголосили підозру всім 13 фігурантам, з них дев'ятеро затримані. Працівники поліції провели 56 санкціонованих обшуків в офісних і складських приміщеннях, помешканнях та автомобілях затриманих на території Полтавської, Дніпропетровської, Харківської та Київської областей.
Фото: Нацполіція
У результаті вилучено 3052 упаковки дієтичних добавок 16 видів, авто, комп'ютерну техніку, телефони, накопичувачі, документацію, банківські картки, а також понад 323 тис. доларів.
Окрім того, правоохоронці виявили у членів злочинної організації російську символіку та печатки з гербом рф.
Фото: Нацполіція
Ведеться досудове розслідування за ч. ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 4 ст. 189 (Вимагання) КК. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фото: Нацполіція
Як повідомлялося, правоохоронці повідомили про підозри 25 учасникам злочинного угруповання, які організували на території семи областей і Києва шахрайські колцентри.
Фото: Нацполіція
Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Бюро економічної безпеки затримали чотирьох організаторів підпільних типографій, які підробляли документи для уникнення мобілізації.
До IT-коаліції входить 17 учасників. Ця коаліція підсилює та масштабує цифрові спроможності Збройних сил України… Читати більше
Влада рф активізувала інформаційні атаки, намагаючись підірвати можливість мирних переговорів з Україною. Зокрема кремль використовує наративи… Читати більше
Глава чеської держави Петр Павел заявив, що Прага готова взяти участь в іноземній місії, яка… Читати більше
Міністерство оборони Сполучених Штатів після того, як мільярдер Ілон Маск заявив, що посадовці відомства "зливають… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський у Харкові 22 березня провів засідання військового кабінету. Було обговорено ситуацію… Читати більше
Міндовкілля запустило пілотний проєкт з онлайн-моніторингу стану водних ресурсів в режимі реального часу. У Закарпатській… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.