Фото: Укрінформ
Про це пише Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
Цей проєкт започаткували ще у 2023 році, а його ідея належить артменеджерці та кураторці Олені Сокальській з Києва. Саме вона зуміла обʼєднати у спільноту дружин загиблих воїнів.
«Кожна з цих жінок написала картину на згадку про свого чоловіка, сина. Вони працювали у професійних художніх студіях, втілювали на полотні спільні мрії, ідеї… Ці картини є крапкою в тому житті, яке було, і першим кроком в інше, де кожна жінка є художницею, творчою особистістю», – говорить ініціаторка та куратора артпроєкту Олена Сокальська.
За її словами, в артпроєкті «Жива. Справжні історії кохання» взяли участь близько 300 жінок.
Фото: Укрінформ
В Івано-Франківську свою першу картину показала і дружина загиблого Володимира Іванківа, Тетяна Білейчук. Жінка за професією психолог. Розповідає, у 2016 році вони з чоловіком вирішували, хто з них піде на війну. Тоді чоловік потайки подався на фронт добровольцем. Воював у 128 –ій окремій гірсько-штурмовій. Казав, що це вже була його друга сім'я.
Фото: Укрінформ
Молодший сержант Володимир Іванків загинув 9 листопада 2022 року у Гуляйполі. Згодом з'явилась перша картина його дружини Тетяни.
«На той час я себе так почувала – наче навколо пустеля і я – той кораблик у колбі, де є ще життя. У мене два варіанти – я виливаю все або на полотно, або на папір віршами… Чим далі від трагедії, тим менше я про неї розповідаю », – зізнається жінка.
Додає, її участь у цьому проєкті – це своєрідний заклик, аби не забули і не пробачили. Розповідає, арттерапія далась жінкам легко. Вони підтримували одна одну, наче сестри, і вже не плакали.
Фото: Укрінформ
Франківські учасниці проєкту працювали над своїми картинами під керівництвом художника Ореста Заборського, який навчав на волонтерських засадах.
«Ці жінки – геніальні. Ніде не вчились, не займались мистецтвом, але на той час мали настільки велике бажання творити, що вийшли прекрасні роботи. Я лише подумав, як шкода, що немає тих людей, які їх підтримували, що вони це не побачать», – додає художник і педагог, який допомагав жінкам у майстерні, Орест Заборський.
Фото: Укрінформ
Як розповідає кураторка виставки в Івано-Франківську Тетяна Білейчук, все починалось з майстер-класу для шести дівчат, які втратили найдорожче: хтось – чоловіка, хтось – сина. Вони спілкувались між собою, ніби знали одна одну багато років, бо їх поєднувало спільне горе. А ще вони малювали картини, як справжні художники. Навіть ті, хто жодного разу не тримав у руках пензля.
Івано-Франківськ став п'ятим містом, який приймає цей виставковий тур. Раніше картини дружин і матерів полеглих показали в Ужгороді, Дніпрі, Львові та Києві.
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів.… Читати більше
За перший місяць 2025 року на міську станцію компостування доправили понад 10 тонн ялинок. За… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що наступного тижня заплановані перемовини з командою президента США Дональда… Читати більше
З 7 лютого у застосунку "Резерв+" запрацювало автоматичне продовження відстрочок від мобілізації для деяких категорій військовозобов'язаних.… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Збройних силах України нову модифікацію мобільного прально-лазневого… Читати більше
Російська армія знову підтягнула північнокорейських солдатів у Курську область, де були нові штурми на цьому напрямку.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.