Новини

Японія допоможе Україні відновити родючість ґрунтів за допомогою нанотехнологій

Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок — технології для насичення ґрунтів киснем. До проєкту долучилося Японське агентство з міжнародного співробітництва та компанія KAKUICHI.

Про це повідомили в Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, пише Рубрика.

Як зазначають в Держрибагентстві, KAKUICHI є одним із провідних виробників систем нанобульбашок. У межах першого спільного проєкту компанія передала України три генератори нанобульбашок. Кожна установка може забезпечити зрошення близько гектара землі. Їх до кінця лютого встановлять у Києві, на Одещині та Полтавщині. Фахівці будуть досліджувати їхню дієвість на українських ґрунтах.

«Унікальність цієї технології полягає в тому, що вона дозволяє відмовитися від використання хімічних добрив. Натомість застосовується екологічно чистий підхід, що покращує якість води та сприяє максимальному використанню поживних речовин, які містяться в ґрунті. Вода, збагачена нанобульбашками, стимулює природний ріст рослин і сприяє відновленню ґрунту.»' — наголосили у Держрибагентстві.

Крім того, особливо важливою ця технологія може стати для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Хоча дослідження на українських ґрунтах лише розпочинаються, є всі підстави вважати, що японські технології стануть цінним інструментом для відновлення сільськогосподарського потенціалу України.

Довідково:

Японська компанія «KAKUICHI» була заснована у 1886 році як оптовий продавець будівельних матеріалів. Згодом, змінюючись під впливом часу, у 1961 році компанія перейшла у сферу виробництва. У 2016 році в рамках проєкту з реформування аграрного сектору компанія почала розвивати напрям рішень із використання водних ресурсів.

Наразі основні продукти компанії «KAKUICHI» – плоскі шланги та генератори нанобульбашок для сільськогосподарського зрошення. Впровадження технологій поливних шлангів дає змогу не лише швидко будувати іригаційні системи, а й забезпечувати подачу води в необхідних обсягах туди, де її потребують, ефективніше використовуючи водні ресурси.

Водночас нанобульбашки – це надзвичайно маленькі кульки повітря, які залишаються стабільними у воді протягом тривалого часу, сприяючи кращому проникненню та дифузії поживних речовин. Це стимулює розвиток мікроорганізмів у ґрунті, підвищуючи його родючість.

Свіжі дописи

  • Новини

Трамп та Зеленський можуть зустрітися вже наступного тижня

Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче провести зустріч зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Тримання під вартою та застава 15 млн грн: суд обрав запобіжний захід заступнику голови КМДА

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

На Харківщині запрацювали нові офіси “Зроблено в Україні”

На Харківщині запрацювали два нові регіональні офіси «Зроблено в Україні» для підтримки мікро- та малого… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Перевезено 100 млн тонн вантажів: Зеленський про успіхи морського коридору

За півтора року роботи українського морського коридору було перевезено 100 мільйонів тонн вантажів у 53… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Довгострокові контракти повинні стати нормою для виробників зброї у 2025 році: уряд опрацьовує механізм

У 2025 році на програму виробництва та закупівлі зброї передбачено рекордний бюджет — щонайменше 739… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Росіяни не продають інсулін та інші життєво важливі препарати українцям без російського паспорта, – ГУР

На тимчасово окупованих територіях України росіяни заборонили продаж в аптеках життєво важливих препаратів людям, які… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.