Україна отримає від Нідерландів мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/laboratoriya-830x441.jpg)
Фото: defensie.nl
Нідерланди нададуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками під час повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міноборони Нідерландів.
Яке рішення?
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/Niderlandy-peredadut-Ukrayini-mobilnu-laboratoriyu.jpg)
Фото: defensie.nl
"Україна незабаром отримає та зможе використовувати мобільну дослідницьку лабораторію для розслідування воєнних злочинів. З цією метою Міністерство оборони Нідерландів передасть лабораторію JDEAL (Joint Deployable Exploitation and Analysis Laboratory).
Українська делегація підписала сьогодні контракт на передачу лабораторії. Таким чином, Нідерланди роблять свій внесок у боротьбу з безкарністю та розслідування воєнних злочинів у охопленій війною країні", – йдеться у повідомленні.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/01/Ministr-zakordonnyh-sprav-Ukrayiny-Andrij-Sybiga-ta-ministr-zakordonnyh-sprav-Niderlandiv-Kaspar-Veldkamp-Kyyiv-16-sichnya-2025-roku-150x85.png)
Глава МЗС Нідерландів під час візиту до Києва оголосив про €27 мільйонів допомоги Україні
Як це працює?
JDEAL — це мобільна лабораторія, що складається з 13 спеціальних контейнерів. Вона оснащена різними засобами для проведення криміналістичних та технічних досліджень на місці.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/ekuekue.jpg)
Фото: defensie.nl
Серед іншого лабораторія дозволяє:
- досліджувати відбитки пальців,
- аналізувати сліди ДНК,
- зчитувати дані з мобільних телефонів.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/kuk.jpg)
Фото: defensie.nl
Мобільна лабораторія легко транспортується і може бути готова до роботи впродовж кількох днів.
Команда фахівців з України нещодавно пройшла навчання в Нідерландах для роботи з цією лабораторією.
Планується, що її буде використовувати Інститут судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса, який підпорядковується Мін'юсту України.
У найкоротші терміни лабораторія має бути доставлена до Києва.
"У цьому випадку йдеться не про військову пожертву, а про цивільну пожертву Міноборони Нідерландів, що підкреслює важливість розслідування воєнних злочинів в Україні", – підкреслили у міністерстві.
Довідка
JDEAL – це спільний проєкт Європейського оборонного агентства, яке підтримує ініціативи у сфері міжнародного співробітництва. Це нідерландська ініціатива, що є ефективним прикладом міжнародної інноваційної співпраці щодо проведення розслідування.
Як повідомлялось, Україна отримала ще одну партію винищувачів F-16 від Нідерландів. Ці сучасні бойові машини вже в Україні та скоро візьмуться за виконання бойових завдань, посилюючи таким чином нашу оборону та здатність ефективно протистояти російській агресії.
Також Нідерланди взяли участь у підготовці 26 українців на посади так званих керівників екіпажу літаків F-16. Навчання тривали до кінця січня.