Міноборони: 70% зброї, яку застосовують ЗСУ, – це міжнародна допомога, наразі Україна нарощує виробництво зброї

Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів. На даний час Україна значною мірою наростила виробництво вітчизняних безпілотників дальнього радіусу дії, які стали певною заміною для далекобійних ракет. 

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, передає Рубрика.

Міжнародна допомога

За словами Гаврилюка, зараз Україні від партнерів потрібна та зброя, яка не виробляється тут або ж розробляється в недостатній кількості. Це, зокрема:

  • системи ППО,
  • важка бронетехніка,
  • артбоєприпаси калібрів НАТО тощо.

Реалізація вітчизняних програм

Водночас вітчизняний оборонно-промисловий комплекс також нарощує обсяги виробництва та створює нові зразки зброї та техніки.

"Державне замовлення дедалі більше орієнтується на внутрішнього виробника. Наприклад, торік на закупівлю ОВТ для ЗСУ майже 2/3 контрактів було укладено з українськими зброярами.

Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, зокрема спеціальних бронеавтомобілів, а у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення", — розповів Гаврилюк.

Найкраще, за словами Гаврилюка, розвивається сфера виробництва далекобійних дронів.

"Дуже хочу відзначити виробництво далекобійних дронів. Думаю, ви регулярно бачите в новинах результати ударів по військових об'єктах агресора. Ударні дрони дальнього радіусу дії на сьогодні є певною заміною для далекобійних ракет", – розповів Гаврилюк.

За його словами, наразі в Україні особлива увага приділяється якнайшвидшій реалізації вітчизняних програм. Зокрема, мова про ракети та дрони.

" Це та зброя, яка буде серйозним аргументом України. Нам потрібна зброя захисту та стримування", – вважає заступник міністра оборони.

Роботизовані комплекси

Він також зазначив, що для потреб фронту в 2024 році було кодифіковано і допущено до експлуатації близько 65 зразків наземних роботизованих комплексів різних типів та призначення. Там, де можливо, українського військового на фронті має замінити робот.

"Торік було кодифіковано і допущено до експлуатації близько 65 зразків наземних роботизованих комплексів різних типів та призначення. Майже усі вони – українського виробництва. Реалії такі, що, з огляду на переваги російської армії, воювати з нею "лоб в лоб" не можна. Важливо знаходити асиметричні відповіді на їхню перевагу.

Маю на увазі, наприклад, масове застосування НРК", – зазначив Гаврилюк.

Він розповів, що сьогодні на фронті наземні роботи допомагають виконувати широкий спектр завдань:

  • проводять розвідку,
  • доставляють боєприпаси,
  • евакуйовують поранених,
  • мінують або розміновують території.

"Там, де це можливо, нашого солдата має замінити робот – кулеметник, сапер, логіст.

Минулого року ми активно працювали над інноваційним проєктом, який передбачає комплексне застосування наземних і повітряних роботизованих та безпілотних систем для виконання певних бойових завдань у загальній системі бойових порядків військ. Йдеться, приміром, про роботизовані опорні пункти. Це унікальний досвід українських зброярів та фахівців ІТ-сфери. Уже є приклади практичної реалізації на полі бою роботизованих підрозділів", – повідомив Гаврилюк.

Крім того, за його словами, для підготовки відповідних фахівців для управління даними роботизованими комплексами в 2024 році був організований спеціальний полігон, на якому в комплексі проводилося застосування роботизованих наземних комплексів з бойовими модулями, логістичних, інженерних та інших у взаємодії з безпілотними літальними апаратами, призначеними для ураження об'єктів противника, так і ведення розвідки.

Що відомо про вітчизняне виробництво зброї

19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.

Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.

Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.

До того ж, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

Окрім вже відомих розробок, таких як крилата ракета "Паляниця", про яку стало відомо на День Незалежності, та ракета-дрон "Пекло", офіційно представлена 6 грудня, цього року з'явилися новини про ще одну високотехнологічну розробку – ракету "Рута". Її успішно випробували, вона може розвивати швидкість до 500-800 км/год.

Свіжі дописи

  • Новини

Міноборони: 100 підрозділів почали звітувати в Армія+ про ураження ворога

У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Японія допоможе Україні відновити родючість ґрунтів за допомогою нанотехнологій

Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Уряд виділив 8 млрд грн на будівництво магістральних водогонів на Миколаївщині та 1 млрд грн на ЖКГ Харкову

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Кабмін призначив двох нових заступників міністра оборони України

Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Україна розпочала експорт біометану до Європейського Союзу

У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Групове зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд оголосив вирок по резонансній справі

У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.