Про це повідомляє Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка, передає Рубрика.
Яке рішення?
"Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею імені Олексія Шовкуненка одну з робіт художника зі своєї колекції", – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, картину передадуть після завершення виставки "Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ" у Національний музей "Київська картинна галерея".
Як це працює?
У херсонському музеї розповіли, що йдеться про "Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера", написаний Шовкуненком у 1942 році.
У цей час і Теннер, і Шовкуненко перебували в евакуації в Уфі.
Григорій Теннер (1889 – 1943) – український скульптор і педагог. Народився митець в Аккермані (нині Білгород-Дністровський), навчався в Одеському художньому училищі, потім рік в Академії мистецтв у Петербурзі, але кинув навчання та вступив у королівську Академію в Мюнхені. Жив і працював у Катеринославі (Дніпро) та Одесі (з 1932 року), куди був запрошений в художній інститут керівником скульптурного відділення та викладачем пластичної анатомії.
У своїх спогадах Шовкуненко перелічує портрети сучасників, які написав в Уфі, серед них згадує і портрети Теннера, два етюди:
До речі, як наголошують у музеї, портрет Теннера, виконаний кольоровими олівцями, був викрадений з музейної колекції окупантами у 2022 році.
Зазначається, що у роботах Шовкуненка мистецтвознавці завжди відзначали глибоку індивідуальну характеристику портретованих і віртуозну майстерність виконання.
У музеї нагадали про цитату зі спогадів художника, що підкреслює його вміння створювати живі та переконливі образи:
"Опалювали тоді не дуже добре, в приміщеннях було холодно, та справа навіть не в тому: всі були немов у поході, готові йти, діяти. На обличчі Г.С. Теннера, опріч усього іншого, відбилися і горе, і недуга: він сильніше за інших переживав окупацію України, його рідної Одеси, хворів від тяжких переживань".
Цікаво, що свого часу і постать Шовкуненка зацікавила скульптора Теннера: серед його робіт є бюст художника Олексія Шовкуненка (1933).
У музеї зазначають, що подарований портрет міг би стати 157-м твором Шовкуненка в музейній колекції, однак викрадення з музею більше 10 тисяч творів мистецтва, серед яких 147 творів знаменитого земляка, вчергове нагадує про злочин росіян проти української культурної спадщини.
Що відомо про викрадення картин з Херсонського музею?
росіяни розграбували Херсонський художній музей навесні 2022 року, вони вивозили звідти твори мистецтва й оргтехніку до окупованого Криму. Загалом, кількість незаконно вивезених музейних експонатів перевищує 10 тисяч одиниць, що підкреслює масштаб культурних втрат, завданих окупацією.
На сьогодні триває ідентифікація вкрадених творів мистецтва з Херсонського художнього музею. Працівники херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували вже 130 мистецьких робіт, незаконно вивезених росіянами з музею.
Так нещодавно в одному кадрі з пропагандистського відео, знятого російським телеканалом в тимчасово окупованому Криму, вдалося впізнати 14 картин, викрадених загарбниками з херсонського художнього музею
Також музейники ідентифікували вкрадену окупантами картину українського майстра пейзажу.
Раніше Херсонський художній музей ідентифікував ще одну картину, яка була викрадена – це полотно Юрія Августовича "На вулиці".
Окрім того, під час окупації росіянами була викрадена робота "Старий Крим" Емілії Гончарової. Віднайшли і роботу Марії Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.) "Косарі".
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше
У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше
Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше
У відомстві наголосили, що реальних доказів того, що російські війська 6 лютого намагалися запустити по… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.