Херсонський художній музей отримав у дар від колекціонера картину Шовкуненка

Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею роботу Олексія Шовкуненка.

Про це повідомляє Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка, передає Рубрика.

Яке рішення?

"Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею імені Олексія Шовкуненка одну з робіт художника зі своєї колекції", – йдеться у повідомленні.

Фото: Херсонський художній музей

Як зазначається, картину передадуть після завершення виставки "Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ" у Національний музей "Київська картинна галерея".

Як це працює?

У херсонському музеї розповіли, що йдеться про "Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера", написаний Шовкуненком у 1942 році.

Фото: Херсонський художній музей

У цей час і Теннер, і Шовкуненко перебували в евакуації в Уфі.

Григорій Теннер (1889 – 1943) – український скульптор і педагог. Народився митець в Аккермані (нині Білгород-Дністровський), навчався в Одеському художньому училищі, потім рік в Академії мистецтв у Петербурзі, але кинув навчання та вступив у королівську Академію в Мюнхені. Жив і працював у Катеринославі (Дніпро) та Одесі (з 1932 року), куди був запрошений в художній інститут керівником скульптурного відділення та викладачем пластичної анатомії.

У своїх спогадах Шовкуненко перелічує портрети сучасників, які написав в Уфі, серед них згадує і портрети Теннера, два етюди:

  • один – аквареллю,
  • другий – кольоровими олівцями.

До речі, як наголошують у музеї, портрет Теннера, виконаний кольоровими олівцями, був викрадений з музейної колекції окупантами у 2022 році.

Фото: Херсонський художній музей

Зазначається, що у роботах Шовкуненка мистецтвознавці завжди відзначали глибоку індивідуальну характеристику портретованих і віртуозну майстерність виконання.

У музеї нагадали про цитату зі спогадів художника, що підкреслює його вміння створювати живі та переконливі образи:

"Опалювали тоді не дуже добре, в приміщеннях було холодно, та справа навіть не в тому: всі були немов у поході, готові йти, діяти. На обличчі Г.С. Теннера, опріч усього іншого, відбилися і горе, і недуга: він сильніше за інших переживав окупацію України, його рідної Одеси, хворів від тяжких переживань".

Цікаво, що свого часу і постать Шовкуненка зацікавила скульптора Теннера: серед його робіт є бюст художника Олексія Шовкуненка (1933).

У музеї зазначають, що подарований портрет міг би стати 157-м твором Шовкуненка в музейній колекції, однак викрадення з музею більше 10 тисяч творів мистецтва, серед яких 147 творів знаменитого земляка, вчергове нагадує про злочин росіян проти української культурної спадщини.

Що відомо про викрадення картин з Херсонського музею?

росіяни розграбували Херсонський художній музей навесні 2022 року, вони вивозили звідти твори мистецтва й оргтехніку до окупованого КримуЗагалом, кількість незаконно вивезених музейних експонатів перевищує 10 тисяч одиниць, що підкреслює масштаб культурних втрат, завданих окупацією.

На сьогодні триває ідентифікація вкрадених творів мистецтва з Херсонського художнього музею. Працівники херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували вже 130 мистецьких робіт, незаконно вивезених росіянами з музею.

Так нещодавно в одному кадрі з пропагандистського відео, знятого російським телеканалом в тимчасово окупованому Криму, вдалося впізнати 14 картин, викрадених загарбниками з херсонського художнього музею

Також музейники ідентифікували вкрадену окупантами картину українського майстра пейзажу.

Раніше Херсонський художній музей ідентифікував ще одну картину, яка була викрадена – це полотно Юрія Августовича "На вулиці".

Окрім того, під час окупації росіянами була викрадена робота "Старий Крим" Емілії Гончарової. Віднайшли і роботу Марії Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.) "Косарі".

Свіжі дописи

  • Новини

Уряд виділив 8 млрд грн на будівництво магістральних водогонів на Миколаївщині та 1 млрд грн на ЖКГ Харкову

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Кабмін призначив двох нових заступників міністра оборони України

Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Україна розпочала експорт біометану до Європейського Союзу

У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Групове зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд оголосив вирок по резонансній справі

У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Міноборони: 70% зброї, яку застосовують ЗСУ, – це міжнародна допомога, наразі Україна нарощує виробництво зброї

Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

У Центрі стратегічних комунікацій заявили, що доказів спроби росіян 6 лютого запустити по Києву “Орєшнік” немає

У відомстві наголосили, що реальних доказів того, що російські війська 6 лютого намагалися запустити по… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.