Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій, інформує Рубрика.
"Ми цінуємо нашу співпрацю з Японією і глибоко вдячні за запуск нового проєкту з JICA – Фази 4 Програми екстреного відновлення, яка також включає субпроєкт з покращення водопостачання", – наголосила заступниця міністра розвитку Марина Денисюк на церемонії, у якій також взяли участь представники Посольства Японії та JICA.
За словами Денисюк, обладнання – системи очищення та знезараження води, аерації, автоцистерни, генератори для обладнання з очищення води – це більше, ніж технології.
Підтримка, що надається через JICA, має відчутний вплив на громади по всій Україні, гарантуючи, що навіть у кризові часи основні послуги залишаються доступними.
Із лютого 2024 року Київводоканал почав отримувати обладнання за субпроєктом екстреного покращення водопостачання, а травня 2024 року – за субпроєктом каналізування.
Зазначається, що з моменту запуску спільної Програми екстреного відновлення Японія вже зробила внесок у:
Нагадаємо – грантову угоду для Програми екстреного відновлення між JICA та урядом України підписано 9 березня 2023 року. Вона передбачає надання гранту від уряду Японії в розмірі 22 440 млн японських єн (172,75 млн дол. США) для реалізації програми.
Зазначимо, що Японія є одним з найбільших донорів України; лише у 2024 році вона спрямувала 4,2 млрд дол. на підтримку бюджету України. Крім того, через JICA Японія виділила понад 1,5 млрд дол., а на гуманітарне розмінування – понад 70 млн дол.
Моніторинг якості води в Україні
Як повідомлялось, Фінський інститут навколишнього середовища надасть 2 млн євро на проєкт "Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвиток моніторингу якості води і біорізноманіття", який реалізовуватиметься спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів у 2025 – 2028 роках.
Нагадаємо, Державне агентство водних ресурсів України отримало три мобільні лабораторії для моніторингу якості води від Корейського агентства міжнародного співробітництва (КОІСА).
Зазначається, що закупівля мобільних лабораторій є продовженням започаткованої у 2023 році співпраці з Республікою Корея у межах реагування на загрози водозабезпечення територій внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.
Варто додати, що "Рубрика" писала як очищають воду з лиману задля порятунку Миколаєва. У мережі з'явився короткометражний документальний фільм про роботу міського комунального підприємства "Миколаївводоканал". Воно є першим підприємством в сучасному світі, яке вимушено подає в будинки морську "солону" воду.
Також війна завдала значних руйнувань і на Сумщині. Зокрема постраждали й колодязі — джерела води, які є критично важливими в умовах надзвичайних ситуацій. "Будуємо Україну Разом" відновили п'ять колодязів у трьох селах Сумської області. Для чого і як — дізнавалася "Рубрика".
Якщо влада ухвалить необхідні рішення, аеропорт "Бориспіль" готовий відновити прийом та відправку пасажирських літаків протягом… Читати більше
У Чернігівській області Олена Зеленська разом зі спецпредставницею Генсека ООН з питань насильства щодо дітей… Читати більше
Спеціальний представник 47-го президента США Дональда Трампа з питань України та росії Кіт Келлог вважає,… Читати більше
На заволодінні більше ніж 101 млн гривень під час закупівель паливної деревини для потреб Збройних… Читати більше
За пів року Курської операції Сили оборони знешкодили майже 40 тисяч окупантів, з них понад… Читати більше
Член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський заявив, що Парламент планує гарантувати відпустки військовослужбовцям, які… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.