Про це пише "Рубрика" із посиланням на CLUST SPACE.
У чому проблема?
В умовах війни українські студенти стикаються з постійними загрозами життю, що ускладнюють офлайн-навчання та проведення заходів. Більшість укриттів не пристосовані для комфортного та продуктивного перебування, що негативно впливає на освітній процес.
Багато навчальних закладів взагалі не оснащенні безпечними приміщеннями, в яких можна продовжувати навчання навіть під час повітряних тривог.
Яке рішення?
Зважаючи на безпекову ситуацію в країні дуже важливо знаходити рішення, які сприяють ефективному офлайн-навчанню студентів. Тому команда CLUST вирішила будувати смартшелтери при університетах, які поєднують у собі функції укриття та коворкінгу.
"Створення безпечних і комфортних укриттів для студентів — це інвестиція у майбутнє. Для мене особисто і для компанії CLUST підтримка безпекових ініціатив в напрямку освіти — це не просто благодійність, а стратегічне рішення, яке допомагає створювати умови для сталого розвитку країни. Якщо молодь матиме змогу навчатися у стабільних умовах, ми отримаємо професіоналів, які залишаться працювати в Україні, а не шукатимуть можливості за кордоном", — говорить ініціатор проєкту CLUST SPACE Руслан Тимофєєв.
Як це працює?
CLUST SPACE DNIPRO — це вже друге розумне укриття в Україні, відкрите в ДНУ ім. О. Гончара. Воно займає 550 м² і розраховане на 350 осіб. Простір оснащений усім необхідним: зонами для навчання, відпочинку, спорту, відеозвʼязку, а також кафетерієм і душовими.
Укриття відповідає стандартам ДСНС і може використовуватись для довготривалого перебування.
"Нам важливо, щоб будь-які студентські заходи проходили в безпеці, тому ми розширюємо мережу університетських укриттів. Завдяки партнерству з венчур-білдером CLUST в університеті відкривається новий сучасно облаштований та оснащений безпечний простір для ідей і партнерств, що стане ще одним місцем тяжіння для ініціативної та креативної університетської родини", — зазначає ректор ДНУ ім. О. Гончара Сергій Оковитий.
Перше укриття відкрили у січні 2024 року у Науково-технічній бібліотеці для студентів КПІ ім. І. Сікорського. За перший рік свого існування CLUST SPACE KYIV прийняв 66 000 людей, там проводили презентації, змагання, конкурси, хакатони, захисти наукових робіт тощо. Керівниця проєкту Анастасія Войткевич переконана, що подібні безпекові простори потрібні для студентів всієї країни як під час війни, так і для творчих колаборацій та івентів після нашої перемоги.
Наступним містом, в якому може зʼявитися CLUST SPACE, стане Одеса.
Організатори вже підготували дизайн-проєкт CLUST SPACE ODESA при ОНУ ім. І. Мечникова. Наразі триває пошук інвестицій на будівництво.
Нагадаємо, у Києві в книгосховищі центральної бібліотеки КПІ ім. І. Сікорського побудували перше смартукриття в Україні.
Окрім того, у Білогородському академічному ліцеї № 2 Київської області капітально відремонтували укриття площею 666 м2, у якому можуть перебувати одночасно 400 дітей.
Перший етап проєкту енергонезалежності закладу має закінчитись вже наприкінці лютого. У його межах планують встановити… Читати більше
У межах Програми медичних гарантій на лікування онкологічних захворювань передбачено понад 6, 4 млрд гривень.… Читати більше
На Донеччині протягом доби кількість боєзіткнень дещо зменшилась, однак активні бойові дії тривають. російські загарбники… Читати більше
Гарячі обіди з'явились у чотирьох поїздах Укрзалізниці, що обслуговують міжнародні та внутрішні рейси з Києва… Читати більше
Якщо влада ухвалить необхідні рішення, аеропорт "Бориспіль" готовий відновити прийом та відправку пасажирських літаків протягом… Читати більше
У Чернігівській області Олена Зеленська разом зі спецпредставницею Генсека ООН з питань насильства щодо дітей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.