Фото: Фейсбук / Головнокомандувач ЗСУ
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на повідомлення головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Головком провів традиційну щомісячну нараду щодо безпілотників, де підбили підсумки січня 2025 року.
Сирський наголосив на потребі вдосконалити взаємодію підрозділів сил безпілотних систем з частинами, а також заслухав звіти бригад та батальйонів.
Так, у січні 66% російської техніки було виведено з ладу саме в результаті роботи ударних дронів різних типів. Загалом за звітний місяць дрони уразили або знищили на 7% більше цілей, ніж у грудні.
Найбільша частка уражень (49%) припадає на FPV-дрони. Лідери за даним напрямком – підрозділи безпілотних систем:
Сирському також доповіли про переформування полків у бригади, нарощення безпілотної складової у складі механізованих бригад, а також про новітні зразки комплексів РЕБ та їх сумісність із БпЛА.
Окрему увагу приділили доповіді J2 (розвідки) щодо формування росіянами нового роду сил – військ безпілотних систем.
"Ми знаємо про задуми противника та його конкретні плани, що передбачають до 2030 року 210 тисяч військовослужбовців військ БпС у 277 військових частинах і підрозділах", – зазначив головком ЗСУ.
БпЛА для ЗСУ
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабміну та Генштабу опрацювати питання щодо створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем як окремого роду сил.
У ЗСУ зазначили, що формування такої структури у складі Збройних сил України дасть змогу поліпшити підготовку пілотів дронів та їхню ротацію на фронті.
Сили безпілотних систем були створені 7 травня. Кабінет міністрів підтримав проєкт указу Президента про створення цього роду військ.
А 10 червня командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ призначили полковника Вадима Сухаревського.
Символом нового роду військ стала ластівка, створена нейромережею. За задумом командування, ластівка є одним з найшанованіших символів в українській культурі, який означає звістку про перемогу.
За час повномасштабної війни Україна наростила виробництво вітчизняних дронів. Українські компанії виробляють як звичайні коптери, так і розвідувальні та ударні безпілотники.
Так, за час війни в Україні був створений флот морських дронів, який знищує кораблі рф. Як повідомлялось, російська військова промисловість намагається ліквідувати відставання від України у розробці надводних морських ударних дронів.
Крім того, в Україні були створені далекобійні дрони, яким захисники атакують об'єкти на території росії. За словами керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова, українські дрони можуть долати відстань до 1800 км.
Також в Україні розробили бронепробивний боєприпас для FPV-дронів. Це озброєння ефективне проти легкоброньованої техніки (САУ, БМП, БТР), яка захищена протикумулятивними та протидроновими засобами.
Нещодавно Сили безпілотних систем підтвердили застосування дронів, які здатні нести бомби ФАБ-250 і долати до 2000 км з можливістю повернення.
Член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський заявив, що Парламент планує гарантувати відпустки військовослужбовцям, які… Читати більше
Вчора, 5 лютого, у головному корпусі ДНУ ім. О. Гончара офіційно відкрили друге в Україні… Читати більше
Перші бойові літаки Mirage 2000, які передала Франція, уже прибули в Україну. Про це міністр… Читати більше
ПрАТ АК "Київводоканал" отримав від Японії нове обладнання у межах співпраці за Програмою екстреного відновлення,… Читати більше
Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував,… Читати більше
535 дітей на Прикарпатті, у селі Космач, заспівали колядку "Ой, народи всього світу" та встановили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.