Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на найвищу точку Африки — вершину гори Кіліманджаро (5 895 м). Військові долучилися до проєкту "Друге дихання", у межах якого створюють фільм про сходження на гору.
Про це повідомили організатори проєкту.
"Незважаючи на виснаження, біль та хворобу частини команди, військові змогли підняти шестиметровий прапор Українина вершині Кіліманджаро як символ незламності українського народу", зауважили у повідомленні.
На вершині Африки альпіністи з різних куточків світу приєдналися до розгортання Прапора України.
"Щоб висловити свою підтримку, альпіністи з різних країн світу, які також були в цей момент на піку, допомогли військовим розгорнути прапор на знак солідарності з боротьбою України за справедливість, тим самим демонструючи свою підтримку з боку світової спільноти", написали в "Другому диханні".
Як наголосили у дописі, це сходження стало історичним. Адже серед українських військових ще ніхто з протезом нижньої кінцівки не підіймався на вершину Африки.
"Ба більше, у світі немає випадків, коли одразу четверо військових на протезах, а також військова після поранень здійснили таке групове сходження", підкреслили у повідомленні.
Нагадаємо, що п'ятеро українських військових, серед яких четверо мають протези нижньої кінцівки, а одна захисниця двічі отримувала бойові поранення, здійснюють сходження на найвищу вершину Африки – Кіліманджаро. Їхню експедицію фільмує знімальна група для створення документальної стрічки "Друге дихання".
До експедиції долучилися:
Після сходження знімальна група створить повнометражний документальний фільм. Стрічку "Друге дихання" знімають під керівництвом режисерки Маші Кондакової, ведучим і співпродюсером став Олександр Педан, а головним оператором – Сергій Михальчук, відомий за роботою над стрічкою "Довбуш". Стрічку представлять не лише в Україні, а й за кордоном.
Документальний фільм представлять восени 2025 року.. Слідкувати за експедицією можна в інстаграмі проєкту "Друге дихання" за посиланням.
Що відомо про проєкт
"Друге дихання" (Second Wind) — український документальний медійний проєкт, частиною якого стане фільм про п'ятьох військовослужбовців, які сходять на Кіліманджаро. Проєкт фінансує благодійний фонд "Якщо не зараз, то коли".
Разом із ветераном Степаном Коробкіним, який пережив ампутацію та 32 операції, сходження на Кіліманджаро здійснила Тетяна Яловчак – перша українка-рекордсменка, яка підкорила Еверест та сім найвищих вершин на всіх континентах, а тепер реалізувала проєкт, що об'єднав адаптацію та мотивацію через підкорення гір.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва (AMOS) Міністерства… Читати більше
Таліби провели рейд на офіс єдиної в Афганістані жіночої радіостанції Radio Begum та призупинили її… Читати більше
Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації.… Читати більше
Між Україною та росією відбувся черговий обмін військовополоненими, під час якого обміняти вдалося 150 українських… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.