В Україні масштабують виготовлення роботизованої турелі "Буря": почали серійне виробництво
Українська компанія Frontline анонсувала масштабування виробництва роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 "Буря". Це дозволить суттєво знизити ризики для операторів, оскільки вони зможуть керувати зброєю дистанційно з укриття.
Про це пише Speka.media, інформує Рубрика.
Яке рішення?
"Ми в Frontline віримо, що майбутнє війни — за роботизованими платформами. "Буря" є частиною концепції автономної передової, де бойові завдання виконують машини, а люди зберігають своє життя. Це рішення дозволяє ефективно вести бій та зменшити ризики для особового складу", говорить гендиректор Frontline Євген Третяк.
Як це працює?
Як розповідають, оператори керують туреллю за допомогою пульта або ноутбука. Вбудована програма містить балістичний калькулятор, що допомагає налаштовувати приціл для точного ураження цілей.
Дальність дії турелі – до 100 метрів, а система гасіння віддачі забезпечує стабільність стрільби.
Роботизована турель "Буря" здатна вміщувати від 32 до 64 боєприпасів і працювати в різних режимах:
- одиночний,
- автоматична черга,
- програмована черга.
Важить вона 47 кілограмів.
У компанії також повідомили, що в майбутньому дані з розвідувальних БпЛА інтегрують із прицільною системою турелі, що дозволить передавати координати цілей у режимі реального часу.
Зауважимо, у серпні минулого року Рубрика повідомляла, що для 40-мм автоматичного гранатомета Мk 19 український військовий стартап Frontline представив роботизовану турель.
Нагадаємо, що в Україні розгорнуть у складі бригад Збройних сил на фронті повноцінні роботизовані підрозділи з урахуванням досвіду застосування безпілотних наземних комплексів у війську.
До того ж ще чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, зможуть працювати на передовій.
Окрім цього, нещодавно в Україні завершилися випробування дронів з оптоволоконним зв'язком.