Британський глава МЗС Леммі приїхав до України
5 лютого в Україну завітав з візитом міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, який анонсує виділення нової допомоги.
Про це пише Рубрика, посилаючись на посла України у Британії Валерія Залужного в Telegram та уряд Британії.
Як відомо, це вже другий візит глави британського МЗС до України після його призначення на посаду в липні 2024 року. Під час свого візиту він планує зустрітися з президентом Володимиром Зеленським та іншими урядовцями.
Як повідомили в уряді Британії, Девід Леммі оголосить про виділення ще 55 млн фунтів стерлінгів (близько 68,7 млн доларів) фінансової підтримки.
"Наша підтримка України залишається непорушною. Ми сповнені рішучості поставити Україну в найсильнішу позицію як у її боротьбі з Росією, так і за її межами", – зазначив Леммі.
У рамках нової допомоги Британія надасть:
- 3 млн фунтів стерлінгів на продовження постачання українського зерна та інших харчових продуктів до Сирії;
- ще 17 млн фунтів стерлінгів підуть на інноваційні енергетичні проєкти,
- 10 млн – на допомогу у відновленні українського бізнесу,
- 25 млн – на підтримку сімейних і громадських послуг.
У своєму дописі Залужний привітав Леммі з приїздом в Україну.
"Вітаю державного секретаря у закордонних справах Великої Британії Девіда Леммі на українській землі. Будемо говорити про подальшу співпрацю та спільні проєкти для посилення безпеки України", – написав Залужний.
У МЗС Британії додали, що країна виділила вже 977 млн фунтів стерлінгів на підтримку України з початку повномасштабного вторгнення росії.
Сторічна угода України та Великої Британії
Нещодавно Україна та Британія підписали угоду про 100-річне партнерство. Угода діятиме протягом наступних 100 років, якщо жодна зі сторін не захоче з неї вийти.
Зазначається, що відповідний документ сприятиме військовому співробітництву країн в морській безпеці через нову структуру для посилення безпеки в Балтійському, Чорному та Азовському морях і стримування триваючої російської агресії.
Також він об'єднає експертів для розвитку науково-технологічного партнерства в таких сферах, як:
- охорона здоров'я та хвороб,
- агротехніка,
- космос і дрони,
А також для побудови дружби через навчальні проєкти.
Крім того, буде запущено нову розроблену Британією схему перевірки зерна, для відстеження вкраденого зерна з окупованих українських територій.
Документ також закріплює позицію Великобританії як пріоритетного партнера України в :
- енергетичному секторі,
- стратегії видобутку критично важливих корисних копалин,
- виробництві "зеленої" сталі.
Після підписання прем'єр Британії Кір Стармер оголосив про передачу Україні 150 артилерійських стволів і мобільну систему протиповітряної оборони Gravehawk. Він також заявив, що у 2025 році Британія надасть Україні більше військової допомоги, "ніж будь-коли до цього".