fbpx
Сьогодні
22:55 04 Лют 2025

Зеленський: Я готовий сісти за стіл переговорів з путіним, якщо це буде єдиний варіант для досягнення миру в Україні

Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести перемовини з російським диктатором Володимиром Путіним. Але це можливо за однієї умови.

Як повідомляє Рубрика, про це глава української держави заявив в інтерв'ю Пірсу Моргану.

Під час інтерв'ю у Зеленського запитали, чи зможе він сидіти за одним столом з путіним у випадку, якщо все ж почнеться потенційний мирний процес, у якому будуть брати участь чотири групи.

За словами Зеленського, він готовий до цього у тому випадку, якщо це буде єдиний варіант, за якого ми можна буде принести мир громадянам України і не втратити людей.

"Безумовно, ми підемо на цей варіант, на зустріч з цими чотирма учасниками. Яка різниця, як я, яке моє ставлення до нього? Я не буду до нього добрим і вважаю, я вважаю його ворогом. І, чесно кажучи, я вважаю, що він теж вважає мене ворогом. Ось так", – сказав Зеленський.

Глава української держави також зазначив, що зараз Україна не може повернути всі території, і "не може втрачати мільйони людей заради результату, який може й не настати". Він додав, що країна не може "порушити присягу, яку давали тим, хто віддав своє життя заради країни у цій війні". Також не можна порушувати Конституцію та визнавати окуповані території російськими.

Переговори України та рф

Тема перемовин між Україною та росією знову почала обговорюватися з більшим завзяттям.

Як зазначають фахівці Інституту вивчення війни (ISW), російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у припиненні вогню шляхом переговорів й продовжує прагнути знищити українську державність.

Водночас не вперше від путіна та його представників лунають заяви, у яких росію змальовують готовою до перемовин для врегулювання війни в Україні, які не відбуваються, бо того нібито не хоче Київ.

Насправді ж путін вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.

29 січня путін заявив, що готовий "виділити людей" для переговорів з Україною щодо припинення війни, проте самі перемовини назвав "нелегітимними". У відповідь Зеленський заявив, що такими висловлюваннями путін лише підтвердив, що боїться переговорів і намагається затягнути війну. За словами Глави держави, росія робить усе, щоб замість реального миру або продовжити повномасштабне вторгнення, або отримати паузу для підготовки нової агресії.

Своєю чергою в ISW вказують на те, що москва сигналізує про зусилля, спрямовані на те, щоб змусити американського лідера Дональда Трампа погодитися з вимогами глави кремля володимира путіна та позиціонувати себе як рівного Трампу на міжнародній арені.

Володимир Зеленський заявив, що для дипломатичного завершення війни потрібен дієвий план для справедливого миру і сильна позиція України за столом перемовин. А виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні є "дуже небезпечним" сценарієм. До таких перемовин мають бути залучені не лише США та росія, але й Україна та Європейський Союз.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: