Школа “Крук”: як у Львові ветерани навчають українців навичок воєнного часу

Тут готують до війська, навчають невідкладної домедичної допомоги, аеророзвідки, інженерної справи та мінно-вибухової безпеки.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Повномасштабна війна змушує тих, кому не байдужа доля України, не просто намагатися вижити — а й переосмислити свої пріоритети та готуватися брати активну участь у боротьбі за її незалежність та суверенітет. У важкі часи, коли небезпека завжди поруч, стає надзвичайно важливим мати практичні навички для захисту своєї сімʼї та країни.

Яке рішення?

Вже понад рік у Львові діє Школа підготовки "Крук", заснована ветераном російсько-української війни Олександром Десятниковим, колишнім головним сержантом роти однієї з львівських бригад. Школа допомагає українцям опанувати основні дисципліни військової справи, такі як вогнева і тактична підготовка, невідкладна домедична допомога, аеророзвідка, інженерна справа та мінно-вибухова безпека.

Як це працює?

Чого навчають у школі?

Фото: Школа "Крук"

Олександр Десятников з курсантами на занятті з вогневої та тактичної підготовки. Фото: Школа "Крук"

"Назву «Крук» обрали на честь трьох загиблих командирів батальйону з позивними «Крук», які полягли в один день у місті Бахмут, — розповідає засновник школи Олександр Десятников. — Спочатку нашими курсантами були переважно друзі та знайомі, але з часом кількість охочих опанувати військові навички почала стрімко зростати".

Заняття у Школі "Крук" проводять ветерани та кадрові військовослужбовці. Усі заняття проходять лише офлайн. 

Фото: Школа "Крук"

"Інструкторами у нашій школі можуть стати лише ветерани війни з реальним бойовим досвідом. Цей принцип непорушний. Ветерани, які після служби шукають своє місце у цивільному житті, заслуговують на можливість застосувати свої знання та забезпечити гідне життя", — наголошує Олександр Десятников.

Сам Олександр також є інструктором. Він навчає курсантів вогневої та тактичної підготовки. Маючи бойовий та викладацький досвід (ще до служби у ЗСУ він був тренером з бойових мистецтв), а також досвід підготовки у фахових інструкторів, Олександр розробив програму занять, яку можуть легко засвоїти навіть ті, хто раніше ніколи не мав справи зі зброєю.

Фото: Школа "Крук"

Фото: Школа "Крук"

Фото: Школа "Крук"

Головний напрямок навчання у школі — це саме вогнева і тактична підготовка

"Всі охочі на базовому курсі можуть навчитися правил поводження зі зброєю, вражати цілі з різних положень тіла, випробувати себе та навчитись стріляти зі слабкого (недомінантного) плеча, навчитися розбирати, чистити та обслуговувати зброю", — говорить засновник школи.

Надання першої домедичної допомоги. Фото: Школа "Крук"

Водночас невідкладна домедична допомога — найпопулярніший курс школи. На базовому курсі курсанти освоюють те, що сьогодні має вміти кожен громадянин:

  • оцінити стан пораненого, 
  • виявити та зупинити масивну кровотечу, 
  • за необхідності правильно перемістити людину у безпечніше місце. 

"Можливість ракетних обстрілів, навіть у глибокому тилу, сьогодні є реальністю. Але навички з домедичної допомоги актуальні й в інших ситуаціях — трапляються ДТП, пожежі, інші надзвичайні події. Без вчасної допомоги масивна кровотеча вбʼє людину швидше, ніж приїде карета швидкої", — коментує Олександр Десятников.

Крім того, у школі є курси з аеророзвідки, інженерної справи та мінно-вибухової безпеки.

Кожен, хто навчається у школі, може обрати як один напрямок, так і відвідувати декілька одночасно. До послуг курсантів є інформаційно-навчальна платформа на Discord, яка включає бібліотеку, відеотеку та записи лекцій. Школа також проводить навчання для корпоративних клієнтів з основних курсів, а ще пропонує програми, орієнтовані на небезпеки, пов'язані зі специфікою роботи бізнесів: електрика, легкозаймисті матеріали, робота з вантажами тощо.

Якщо ви не знаєте, що на цьому фото, або не вмієте цим користуватися — саме час навчитися цього на курсах тактичної медицини. Фото: Школа "Крук"

"Багато компаній розуміють необхідність цих навичок та готові навчати своїх працівників, укомплектувати аптечки для офісів, щоб почуватися максимально у безпеці. Групи працівників з задоволенням відвідують й вогневу підготовку: це необхідна навичка у наш час, а ще — чудовий варіант тімбілдингу", — ділить засновник школи.

А це точно працює?

Курсантки на полігоні. Фото: Школа "Крук"

За перший рік роботи Школу підготовки "Крук" пройшли понад 1300 курсантів, а викладачі провели понад 2600 годин занять. Серед курсантів є як чоловіки, так і жінки — віком від 18 до 50 років. 

Після завершення курсу кожен випускник отримує сертифікат. Десятки випускників вже у ЗСУ, де займають посади у провідних підрозділах.

"Пишаємось кожним, хто після навчання став до лав Збройних Сил, хто докладає зусиль для підготовки та свого всебічного розвитку. Зі всіма курсантами, що стали Захисниками, ми підтримуємо звʼязок, цікавимося станом справ та допомагаємо за потреби", — каже Олександр Десятников.

Як потрапити до школи?

Набір до школи триває постійно.

Щоб потрапити до Школи, напишіть у директ на сторінці ініціативи в Instagram. Менеджер у приватних повідомленнях відповість на всі запитання та забронює час для занять. 

Інтенсивність навчання кожен може обрати для себе сам — залежно від вільного часу та інших факторів. 

  • Для військовослужбовців навчання у школі безплатне. 
  • Для учасників бойових дій, членів родин військових та сімей загиблих діють знижки.

Свіжі дописи

  • Новини

На Грибовицькому сміттєзвалищі завершили перший етап рекультивації: роботи тривали протягом чотирьох років

На Грибовицькому полігоні завершили перший етап рекультивації. Це найскладніша частина робіт, під час якої створили… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Маємо пришвидшити модернізацію системи військової авіації: Зеленський провів нараду щодо розвитку Повітряних сил

Президент України Володимир Зеленський провів нараду про розвиток українських Повітряних сил. Під час зібрання присутні… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Передав рідкісних тварин росіянам: судитимуть окупаційного “директора” біосферного заповідника “Асканія-Нова”

За процесуального керівництва Спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу Генпрокурора та Херсонської обласної прокуратури до суду скеровано… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

ЗСУ вдарили по пункту управління росіян у Курській області: окупанти зазнали суттєвих втрат

Повітряні сили ЗСУ 3 лютого завдали високоточного удару по пункту управління одного з підрозділів російської армії в… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Створили платформу, яка допомагає українцям за кордоном не втратити зв’язок із рідною культурою: як працює це рішення?

В Україні створили інструмент для збереження культурної спадщини та підтримки зв’язку переміщених українців із Батьківщиною.… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Кількість поранених внаслідок обстрілу Ізюм зросла до 55, серед них – діти

В Ізюмі постраждалі внаслідок російського удару продовжують звертатися за медичною допомогою. На цей час уже… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.