В Україні стартувала благодійна акція, мета якої зібрати книги для шкільних бібліотек Чернігова: як працює це рішення?
До Міжнародного дня книгодарування, 14 лютого, благодійний фонд savED разом із партнером книгарнею Readeat запустили акцію підтримки українських шкільних бібліотек. Ціль пілотного етапу акції "Шкільні книжкомрії" – зібрати необхідні книжки для 10 закладів освіти.
Про це пише "Рубрика" із посиланням на благодійний фонд savED.
Акція "Шкільні книжкомрії" наразі стартувала для підтримки 10 шкіл Чернігова. Більшість із них зазнала пошкоджень від обстрілів під час повномасштабної війни. Наприклад, у Чернігівській гімназії №11, де у 2022-му році ховалися місцеві жителі, була знищена частина будівлі.
А Чернігівська школа №25 у перші дні російського вторгнення постраждала від прямого влучання ворожого снаряду: було пробито дах закладу та вибуховою хвилею пошкоджено вікна. Попри це, школа продовжує роботу.
"У нас навчаються учні початкової школи, тобто 1-4 класи. Попри вік, вони постійно долучаються до різних благодійних ярмарків на підтримку Збройних Сил України. Ці свідомі школярі тільки починають свій шлях навчання, тому дуже важливо надихнути їх, як і решту дітей, на любов до читання", – розповідає директорка школи Наталія Кириленко.
"Благодійну ініціативу від Readeat та savED ми вирішили запустити саме до Дня книгодарування, бо на нашу думку країна, в якій багато читають, це країна, в якій комфортно жити і ростити дітей. Щиро вважаємо, що книжкомрії маленьких українців мають збуватися, і всім нам під силу їх здійснювати. Сервіс "Мої книжкомрії" на Readeat.com ми розробили так, щоб в ньому можна було збирати не лише свої особисті бажанки, а й проводити повноцінні книжкові збори – для бібліотек і благодійних організацій. Кожен українець може зручно долучитися й за декілька кроків придбати конкретну книжку до конкретної бібліотеки, яку сам обере. Тож творити добрі книжкові справи та виконувати книжкомрії тепер справді зручно. А ще це неймовірно приємно – аж до мурашок", – поділився засновник мережі книгарень Readeat Дмитро Феліксов.
У фонді savED кажуть, що підтримка шкільних бібліотек є глобальним викликом під час війни, тож у перспективі акція "Шкільні книжкомрії" може мати продовження в інших громадах України.
"Дуже багато шкільних бібліотек в Україні потребують оновлення. Часто бібліотечні фонди застарілі, а іноді буквально знищені наслідками повномасштабної війни. У деяких школах російська армія спалювала україномовні книги навмисне. Наше завдання як фонду – підтримати заклади освіти і дати можливість дітям читати українською класику та сучасні твори", – розповідає менеджерка партнерств savED Ірина Дасюк.
Доєднатися до ініціативи може кожен охочий на сайті Readeat. У спеціальному сервісі бажань школи залишили вішлісти з книгами, яких потребують для оновлення свого бібліотечного фонду. Одну або кілька книжок можна буде одразу придбати онлайн та надіслати до закладів.