У кремлі відреагували на пропозицію Трампа щодо продовження допомоги Україні в обмін на ресурси
Речник російського диктатора володимира путіна назвав пропозицію президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, допомагати Україні в обмін на доступ до рідкоземельних ресурсів, "купівлею допомоги".
Про це пишуть прокремлівські ЗМІ, спікер Пєсков.
"Якщо називати речі своїми іменами – це пропозиція купувати допомогу. Не продовжувати її надавати на безоплатній основі, а забезпечувати на комерційній.
Краще звісно взагалі не надавати допомогу і тим самим сприяти завершенню цього конфлікту", зауважив речник путіна.
Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали, потрібні для електроніки в обмін на американську допомогу.
За його словами, Європа відстає в допомозі Україні. І це при тому, що між США та Україною океан, а між Європою та Україною його немає. Тож Європа, як зауважив президент, має щонайменше "платити рівну суму" з США.
"Ми шукаємо угоду з Україною, коли вони забезпечать те, що ми даємо їм своїми рідкоземельними металами", – додав Трамп.
Своєю чергою канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримав ідею президента Сполучених Штатів Дональда Трампа надавати Україні військову допомогу в обмін на її рідкоземельні елементи.
"Ці ресурси країни слід було б використовувати для фінансування всього того, що знадобиться після війни. Було б дуже егоїстично та егоцентрично вимагати ресурси для фінансування підтримки оборони", зауважив німецький канцлер.
Варто додати, що президент Володимир Зеленський, презентуючи план перемоги у Верховній Раді, заявляв, що Україна готова запропонувати стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту критичних ресурсів, спільного інвестування та використання економічного потенціалу.
Він зазначав, що ідеться про природні ресурси та критично важливі метали ціною у трильйони доларів США. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які є значною перевагою у глобальній конкуренції, наголошував глава української держави.