У відомстві зазначили, що «не рекомендують і не заохочують таке рішення», але в разі потреби надають допомогу фінам в Україні відповідно до Закону про консульську службу. Водночас кожен дорослий несе відповідальність за власний вибір, йдеться в повідомленні.
"Національне законодавство Фінляндії чи міжнародне гуманітарне право не обмежують добровільний вступ до лав ЗСУ. На добровольця, який вступив до лав Збройних Сил України, поширюється дія законодавства України та міжнародного гуманітарного права", — йдеться у повідомленні.
Водночас у міністерстві зазначили, що бійця-добровольця, якого підозрюють у вчиненні, наприклад, воєнного злочину можуть притягнути до кримінальної відповідальності і у Фінляндії.
"Воєнні злочини включають, наприклад, навмисне вбивство цивільних осіб або військовополонених, катування або нелюдське поводження, а також навмисні напади на цивільне населення. Виконання особою наказу командира не звільняє її від кримінальної відповідальності. Навіть один акт може бути воєнним злочином", — йдеться у повідомленні.
Також фінів попереджають, що іноземні бійці-добровольці зазвичай підписують контракт зі Збройними Силами України на три роки. Мінімальний термін становить шість місяців.
Нагадаємо, 26 жовтня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє іноземцям і особам без громадянства укладати контракт на службу на офіцерських посадах у Збройних силах України.
20 серпня 2024 року Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт № 9585 щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України.
Що відомо про проходження іноземцями військової служби в Україні
Нагадаємо, що ще у лютому 2022 року президент України Володимир Зеленський звернувся до всіх громадян іноземних держав, які є друзями України.
Усі, хто хоче приєднатися до захисту безпеки у Європі та світі, можуть приїхати й стати пліч-о-пліч з українцями проти загарбників XXI століття.
Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних Силах іноземцями та особами без громадянства, затвердженим указом Президента України від 10 червня 2016 року № 248, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку, зокрема й до лав Сил територіальної оборони ЗСУ.
Згодом з іноземців сформували окремий підрозділ – Інтернаціональний легіон територіальної оборони України.
Окрім того, запрацював сайт, який містить всю необхідну інформацію для громадян іноземних держав, що хочуть приєднатися до Інтернаціонального легіону оборони України.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести перемовини з російським диктатором Володимиром Путіним. Але… Читати більше
Колишній заступник голови Консервативної партії у Великій Британії, 55-річний Джек Лопресті, добровільно доєднався до Міжнародного… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів… Читати більше
До Міжнародного дня книгодарування, 14 лютого, благодійний фонд savED разом із партнером книгарнею Readeat запустили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем… Читати більше
Літак Embraer 190 Azerbaijan Airlines, у трощі якого поблизу Актау у Казахстані наприкінці грудня торік загинуло 38… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.