Фото: БФ “КОЛО”
Про це пише "Рубрика" із посиланням на БФ "КОЛО".
З початку повномасштабного вторгнення росії понад 8 мільйонів українців виїхали за кордон, шукаючи притулку в Європі та світі. Ці сім'ї стикаються з подвійним викликом: адаптацією до нових умов і збереженням своєї культурної ідентичності, мови та зв'язку з Батьківщиною.
Наслідки цього переміщення виходять за рамки особистих проблем. Експерти попереджають про можливу втрату інтелектуального та культурного потенціалу України, адже серед переміщених осіб чимало освічених фахівців, викладачів та діячів культури. Без активних дій для підтримки їхнього зв'язку з Україною існує ризик втрати цілих поколінь талантів та їхнього бажання повернутися.
Леся Дуда, кандидатка філологічних наук, засновниця міжнародної онлайн-школи "Цвіт", зазначає:
"Багато педагогів працюють в умовах обмежених ресурсів. Автентичного візуального матеріалу про українську культуру в мережі недостатньо, а доступу до музеїв українські діти за кордоном не мають. Цифровізація культурної спадщини дозволяє інтегрувати її у навчальний процес і зближує дітей із Батьківщиною".
Один із проєктів, що допомагає українським сім'ям за кордоном, — "Знай свою Україну". Онлайн-курс, ініційований Оленою Кривенко, головою правління БФ "КОЛО", підтримали Український культурний фондом та Міністерством закордонних справ України.
Олена Кривенко, голова правління Благодійного фонду "КОЛО"
Фото: БФ "КОЛО"
"Я особисто відчуваю виклики збереження національної ідентичності за кордоном. Ми створили платформу, що дає доступ до якісних освітніх матеріалів і допомагає дітям зберігати зв'язок із рідною культурою", — наголошує Олена Кривенко.
Заступниця міністра закордонних справ України Мар'яна Беца додає:
"Національна ідентичність формує гордість за свою Батьківщину. Сучасні діджитал-платформи стають важливим інструментом для збереження культурних традицій і мови".
"Знай свою Україну" — безкоштовна платформа, що містить інтерактивні матеріали про традиційні свята, історію, мистецтво та літературу. Це ресурс для шкіл, родин та освітян, що дозволяє дітям за кордоном не втратити зв'язок із рідною культурою.
Фото: БФ "КОЛО"
"Проєкт задумувався для зацікавлення дітей традиційною культурою. Сьогодні ми розуміємо, що він також підтримує родини, які вимушено покинули Україну. Наша мета — створити умови, за яких українські діти, незалежно від місця перебування, знатимуть і пишатимуться своєю спадщиною", — підкреслює Олена Кривенко.
Проєкт уже отримав визнання за свій інноваційний підхід до поєднання традицій і технологій, і він продовжує розширюватися та розвиватися. Це унікальна можливість для спільної роботи, яка зміцнить зв'язки між Україною та її людьми за кордоном.
На тимчасово захоплених територіях Запорізької області окупанти змушують українських дітей вступати до мілітарних і пропагандистських організацій. Зокрема,… Читати більше
Сили безпілотних систем Збройних сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали ударів… Читати більше
Монтаж бойлера - це завдання, яке вимагає професійної підготовки, інструментів і розуміння принципу роботи цього… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 10 березня, прибув з візитом до Саудівської Аравії. У… Читати більше
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вирішив посилити українські підрозділи на Курському напрямку, де наступають росіяни. Він… Читати більше
У Шевченківському районному суді Львова під час розгляду в понеділок справи про вбивство мовознавиці, громадської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.