Ми відкриті до приходу інвестицій американських компаній у видобуток корисних копалин: Зеленський прокоментував пропозицію Трампа
Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість президента США Дональда Трампа у рідкісноземельних металах, які знаходяться в українських надрах, й заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у цю сферу.
Про це глава держави сказав під час пресконференції з очільником МАГАТЕ Рафаелем Гроссі у Києві 4 лютого, пише Рубрика, посилаючись на РБК-Україна.
Журналісти запитали у Зеленського, як він бачить співпрацю з Трампом щодо використання рідкісноземельних металів. Президент відповів, що дійсно, одним із пунктів плану перемоги України була залученість іноземних інвестицій в економіку України.
"У нас достатньо рідкісноземельних металів, і ви бачите, що росія ще з 2014 року окуповує наші території. Частково там дійсно є великі поклади корисних копалин. Ми відкриті до того, щоб їх розробляли наші партнери, які допомагають нам захищати землю, відтісняють ворога своєю зброєю, присутністю та санкційними пакетами. І це абсолютно справедливо", – сказав глава української держави.
Президент також нагадав, що ще у вересні торік обговорював із Трампом можливість американських інвестицій в Україну.
"Ми відкриті до приходу інвестицій американських компаній – й із задоволенням. Чому? Тому що якщо цю сферу контролюватиме росія, туди зайдуть інші країни й компанії. Я впевнений, що серед них будуть Іран і Північна Корея. Я говорив про це з ним – це факти. Я хотів би, щоб американський бізнес, який дуже зацікавлений у виході на український ринок, розвивав цей напрямок у нас", – додав Зеленський.
Рідкоземельні метали України
Днями американський президент Дональд Трамп заявив, що Штати можуть продовжувати допомогу Україні в обмін на українські рідкоземельні метали. Також він заявив, що у Вашингтоні працюють над гарантіями для України.
Варто додати, що президент Володимир Зеленський, презентуючи план перемоги у Верховній Раді, заявляв, що Україна готова запропонувати стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту критичних ресурсів, спільного інвестування та використання економічного потенціалу.
Він зазначав, що ідеться про природні ресурси та критично важливі метали ціною у трильйони доларів США. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які є значною перевагою у глобальній конкуренції, наголошував глава української держави.
За оцінкою Forbes за 2023 рік, сукупна вартість корисних копалин в Україні сягає до $15 трлн. При цьому понад 70% загальної суми припадають лише на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.