fbpx
Сьогодні
20:25 03 Лют 2025

ООН: з кінця серпня минулого року зафіксовано 79 випадків страт українських військовополонених

Фото: e-cis.info

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні з кінця серпня минулого року зафіксувала 79 випадків страт росіянами захоплених у полон українських військових у 24 інцидентах.

Про це йдеться у повідомленні Місії, цитує Рубрика.

Зазначається, що представники Місії проаналізували опубліковані українськими та російськими джерелами відео- та фотоматеріали, на яких було зафіксовано страти або тіла загиблих у 24 окремих інцидентах, а також провели детальні інтерв'ю зі свідками.

«Географічний та хронологічний аналіз свідчить про те, що страти відбувалися в районах наступальних операцій російських збройних сил. Вказані зібрані дані оцінено як достовірні», – зазначили у Місії.

У цьому контексті в ООН акцентували, що «ці інциденти не виникли на порожньому місці».

«Офіційні особи в російській федерації відкрито закликали до жорстокого поводження та навіть страт полонених українських військовослужбовців. У поєднанні із законами, які дають широкі підстави для звільнення від відповідальності, такі заяви можуть заохочувати протиправну поведінку або підбурювати до неї», – зауважила голова Місії Даніель Белль.

Також зазначається, що місія нібито зафіксувала торік один випадок страти українськими військовими "пораненого і недієздатного" російського солдата.

У Місії наголосили, що міжнародне гуманітарне право категорично забороняє віддавати накази не брати полонених, погрожувати цим противнику або керуватися цим під час бойових дій.

Варто зазначити, що голова Міністерства закордонних справ (МЗС) України Андрій Сибіга у Twitter-акаунті зазначив, що воєнні злочини ворога можуть бути однією з найбільших кампаній умисного вбивства військовополонених у сучасній історії.

"Ці звірства вимагають термінових міжнародних дій. Жахливі розстріли Росією українських військовополонених демонструють, що Україна протистоїть справжнім звірям. Світ повинен не тільки засудити, а й вжити термінових заходів. Потрібні нові ефективні міжнародно-правові інструменти, конкретні кроки для притягнення винних до відповідальності".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: