fbpx
Сьогодні
12:59 03 Лют 2025

Міноборони затвердило для використання у Силах оборони 10 зразків бойових шоломів

Фото: З відкритих джерел

Міністерство оборони України станом на лютий поточного року затвердило для використання у Збройних силах України і Державній спеціальній службі транспорту 10 зразків-еталонів бойових балістичних шоломів, які відповідають найвищим світовим стандартам захисту.

Про це повідомляє Міноборони, передає Рубрика.

Усі затверджені зразки шоломів мають 1 клас захисту.

За словами директора Департаменту політики закупівель Міноборони Гліба Канєвського, у 2024 році за бюджетною програмою Міноборони військо отримало понад 168 тисяч шоломів на 1,2 млрд грн.

Чітко визначені зразки-еталони засобів індивідуального захисту, зокрема шоломів, дозволяють забезпечити високу якість, швидку логістику і конкурентні закупівлі між українськими виробниками.

Фото: Міноборони

До затверджених зразків входять:

  • шість повнорозмірних шоломів,
  • чотири шоломи з високою обрізкою.

Шоломи надані вісьмома українськими виробниками, два шоломи – компанією з Болгарії.

Як поінформували в Міноборони, ще два іноземні виробники, продукція яких успішно пройшла військові (дослідні) випробування, зараз проходять лабораторні випробування для отримання статусу зразка-еталона.

Фото: Міноборони

Крім того, затверджена технічна специфікація для трьох типів чохлів:

  • для повнорозмірного шолома;
  • для шолома з високою обрізкою;
  • зимового (маскувального) чохла.

Усі шоломи можуть комплектуватися сучасними кріпленнями:

  • для встановлення тепловізора чи приладу нічного бачення;
  • бічними рейлінгами для ліхтарика або навушників.

Довідка

Балістичний шолом — це тактична каска, призначена для захисту голови від таких загроз як кулі, удари від уламків.

Зазвичай шолом носять у поєднанні з балістичними бронежилетами, щоб забезпечити повне покриття та захист. Традиційно військовослужбовці носять балістичний шолом у бою, а ще це звичайна частина спорядження для правоохоронних органів у тактичних ситуаціях.

Дослідження балістичного захисту говорять самі за себе: для військових в умовах бою втрати від балістичного удару можуть бути знижені на 19% (якщо використовується каска) та на 50% (якщо носити бронежилет із шоломом).

Дослідження показують, що "хоча голова займає лише 9% від площі тіла, відкритої під час бою, але все одно отримує понад 20% усіх влучень".

Нагадаємо, у вересні 2023 року п'ять зразків балістичних бойових шоломів було поставлено на забезпечення в ЗСУ.

Від початку повномасштабної війни патріоти України намагаються всіма силами підтримувати й допомагати ЗСУ. Українці донатять, волонтерять, вигадують та реалізують безліч креативних ідей. Усе це — із думкою, аби наші воїни повернулися з перемогою додому цілими й неушкодженими.

Читайте докладніше у нашій статті: "Захистити, нагодувати, підтримати: 10 маленьких винаходів українців, які допомагають нашим захисникам уже зараз".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: