fbpx
Сьогодні
09:56 03 Лют 2025

Головнокомандувач ЗСУ відреагував на насильство щодо військових ТЦК і заявив, що винні мають бути покарані

Фото: Фейсбук / Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський відреагував на останні напади на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та заявив про неприпустимість насильства щодо військовослужбовців ТЦК та розраховує на розслідування злочинів і покарання винних.

Про це він написав на своїх сторінках у соцмережах, передає Рубрика.

 "За короткий проміжок часу в різних областях, на жаль, сталися три ганебні акти насильства, у яких постраждали військовослужбовці.

На Полтавщині під час виконання військового обов'язку від рук убивці загинув військовослужбовець Збройних Сил України, який проходив службу в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У Рівному військовослужбовці ЗС України зазнали поранень унаслідок підриву зловмисником вибухового пристрою. Ще один вибух пролунав на території РТЦК та СП в Павлограді Дніпропетровської області.

Один із потерпілих у Рівному перебуває у важкому стані. Стан військовослужбовця, пораненого в Павлограді – стабільний, поранення легкі", – зазначив Сирський.

За його словами, насильство щодо військовослужбовців – неприпустиме.

"Розраховуємо на повне і всебічне розслідування цих злочинів. Винні мають понести заслужене покарання", – заявив головнокомандувач.

Також Сирський наголосив, що в ЗС України роблять все, щоб в ході мобілізаційних заходів не допускати випадки порушення прав людини.

"Сухопутні війська намагаються долати існуючі проблеми в роботі ТЦК, виправляти помилки, працюють над покращенням якості роботи ТЦК", – повідомив він.

Сирський написав:

"Втім загальнодержавна справа захисту України неможлива без всенародної підтримки армії та поваги до військовослужбовців".

Нагадаємо, перед цим командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий відреагував на напади на військових ТЦК, за його словами, це червона лінія, яку не можна перетинати. Він закликає до жорсткої реакції влади та покарання для вбивць.

А керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко зауважив, що підриви територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також напади на військових здійснюються під кураторством російських спецслужб.

Він наголосив, що напади на військових, а також підриви ТЦК курують структури ГРУ та ФСБ росії. Паралельно з цим посилюється медійна кампанія, яка триває з 2022 року.

"Але особливо великі зусилля щодо підриву мобілізації та вливання в медійну частину (блогери, боти, соцмережі) росіяни вкладають з 2024 року", –  написав про це у Телеграмі керівник ЦПД.

Випадки нападу на військових

Нагадаємо, що 1 лютого в місті Пирятин Полтавської області стався зухвалий напад на військовослужбовця Полтавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Невідомий застрелив його та втік з одним із мобілізованих, прихопивши зброю.

Як розповіли військові, під час супроводу мобілізованих до 199 навчального центру на одній з автозаправних станцій невідомий чоловік у сірій балаклаві та піксельних штанах підійшов до військовослужбовця та, погрожуючи мисливською рушницею, вимагав віддати зброю.

Після відмови злочинець здійснив постріл, внаслідок якого військовий загинув на місці. У пресслужбі зазначили, що після цього нападник заволодів автоматом загиблого та втік разом з одним із мобілізованих військовозобов'язаних.

Цього ж дня поліціянти затримали підозрюваного у вбивстві військового ТЦК у Пирятині Полтавської області. Мобілізований, який втік разом з ним, також затриманий.

Також 1 лютого у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки в Рівному стався вибух. Внаслідок інциденту одна людина загинула, ще шестеро поранені.

А 2 лютого у Павлограді Дніпропетровської області біля будівлі ТЦК стався вибух. Поранення отримав один чоловік.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: