Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю Bild.
Журналіст запитав очільника Альянсу, чи Захід програє у війні проти росії в Україні.
"Фронт рухається в неправильному напрямку. Але якою ціною? Росіяни платять за це від 1000 до 1500 людей щодня, які гинуть або отримують важкі поранення. І все ж росіяни не досягають своїх цілей.
І наше завдання – зробити так, щоб вони ніколи не досягли своїх цілей. Тому ні: Україна не програє. І ми повинні підтримати її в тому, щоб вона стала сильнішою", – наголосив генсек.
Рютте також підкреслив, що Захід не повинен демонструвати слабкості.
"Інакше росія може щось спробувати. Як вона вже зробила це в Україні", підкреслив він
До того ж генсек закликав не бути наївними у питанні довготривалого миру з росією.
"Не будьмо наївними щодо путіна. Достатньо подивитися на те, що сталося в Бучі. Тому якщо мирна угода буде досягнута, вона має бути стійкою. Ми повинні гарантувати, що він ніколи, ніколи більше не зможе завоювати навіть один квадратний кілометр України", – заявив він.
Окрім того, Рютте закликав країни НАТО готуватися до війни та більше витрачати на оборону.
"Я вам дуже чітко кажу: ми повинні готуватися до війни. Це найкращий спосіб уникнути війни", – сказав він.
За словами очільника Альянсу, зокрема, Німеччина повинна "витрачати більше і виробляти більше" та повинна "послідовно продовжувати" обраний нею шлях як в Європі, так і в Україні. Він визнав, що Німеччина "багато чого зробила правильно" з початку російської війни в Україні.
"Але: враховуючи розмір німецької економіки, ми, природно, хочемо, щоб вони зробили набагато більше", підкреслив глава НАТО.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні є "дуже небезпечним" сценарієм. До таких перемовин мають бути залучені не лише США та росія, але й Україна та Європейський Союз.
Він також вважає, що його зустріч з президентом США Дональдом Трампом повинна передувати визначенню формату розмов з росіянами.
За словами Зеленського, під час першої телефонної розмови з Трампом під час президентської кампанії вони домовилися, що в разі перемоги Трампа вони зустрінуться, щоб обговорити кроки, необхідні для припинення війни. Але запланований візит посланника Трампа з питань російсько-української війни Кіта Келлога був відкладений "з юридичних причин", сказав Президент.
Також, зі слів українського Президента, членство в НАТО залишається одним із ключових елементів безпеки для України, а 800-тисячна українська армія стала б вагомим підсиленням для Альянсу, особливо якщо президент США Дональд Трамп прагне скоротити військову присутність Америки за кордоном.
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🪖 Міноборони запустило ліцензоване… Читати більше
Міжнародна організація ЮНЕСКО різко засудила ракетний обстріл історичного центру Одеси, що стався 31 січня 2025 року. Об'єкти,… Читати більше
Габріель Атталь, який недовго обіймав посаду прем’єр-міністра Франції, очолив парламентську групу дружби з Україною. Про… Читати більше
Американська благодійна організація GEM разом із програмою Говарда Баффета погодилася у Полтаві відновити вікна і… Читати більше
У Львові в готелі поблизу центра міста пролунав вибух, внаслідок чого постраждав чоловік. Про це… Читати більше
У Сумах внаслідок ворожого обстрілу 30 січня зросла кількість жертв до 11 осіб: помер у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.