Міноборони прийняло на озброєння ЗСУ ударний безпілотник “Громило”

Оборонне відомство України офіційно кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних Сил України безпілотний авіаційний комплекс "Громило" українського виробництва, який призначений для ураження живої сили, техніки та укріплень противника.

Про це повідомляє Міністерство оборони, пише Рубрика.

Як розповіли, конструкційно FPV-дрони комплексу "Громило" оснащуються рамою з композитних матеріалів. Окрім того, коптери мають відносно потужні двигуни, які дозволяють нести бойовий заряд чималу відстань.

"Комплекс можна застосовувати удень та вночі. Також літальні апарати комплексу маловразливі до впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби", наголосили в міністерстві. 

Технічні характеристики:

  • корисне навантаження: до 3,5 кг;
  • дальність польоту: до 20 км;
  • карбонова рама: 10 дюймів;
  • акумулятор: 20 000 mAh;
  • камера: світлочутлива ("день/ніч") або тепловізійна;
  • радіозв'язок: ELRS або CROSSFIRE;
  • відеозв'язок: 1,3 ГГц або 5,8 ГГц;
  • потужність передавача (VTX): від 1,6 Вт;
  • безколекторні двигуни;
  • час розгортання: 5 хвилин.

Варто зауважити, що БпАК "Громило" розроблений як покращений варіант українського FPV-дрона "Грім". Він здатний нести корисне навантаження у 3,5 кг, а його максимальна дальність становить 20 км.

БпАК "Громило". Фото: Міністерство оборони України

Такі показники стали можливими завдяки великій батареї на 20 000 mAh. Також FPV-дрон комплектується світлочутливою камерою "день/ніч" або тепловізором — залежно від потреб замовника.

Дрон оснащується безколекторними двигунами, перевага яких полягає у високій швидкості та динаміці, широкому діапазоні зміни частоти обертання, великій перевантажувальній здатнос

Нагадаємо, що на базі одного з державних підприємств Міністерство оборони України запустило ліцензоване виробництво FPV-дронів.

Також головний сержант взводу Роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 112-ї окремої бригади територіальної оборони Києва, актор-режисер, музикант, винахідник Максим "Еней" Білий перетворив свій понад 10-річний досвід в ІТ на інноваційні розробки для ЗСУ. Разом з друзями-айтішниками він створив систему диспетчеризації FPV-дронів під назвою LEVITATION.

Окрім того, Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний наземний комплекс "Змій логістичний" українського виробництва.

Загалом з початку російського вторгнення Україна значно збільшила виробництво дронів та авіаційних комплексів. Мова не лише про коптери та ударні безпілотники, а й про морські дрони. Як повідомив Володимир Зеленський, Україна кожного року здатна виробляти загалом 4 мільйони дронів. На сьогодні вже понад 1,5 мільйона БпЛА законтрактовано.

Свіжі дописи

  • Новини

“Найдовше волосся у немовляти”: в Житомирі тримісячний хлопчик встановив рекорд

У Житомирі 2 лютого зафіксували рекорд - Марк Тушаковський зі Звягеля Житомирської області, який у… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Президент уперше прокоментував кадровий скандал в АОЗ

Уперше глава держави Володимир Зеленський прокоментував кадровий скандал у Міністерстві оборони, пов'язаний із керівництвом Агеніції… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Полтаві кількість загиблих зросла до 14: загинула акторка і волонтерка Настя Кольвах та вся родина Яворських

Кількість загиблих унаслідок атаки росіян по житловому будинку у Полтаві зросла до 14. Зокрема, внаслідок… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Зеленський: путін боїться прямих перемовин з Україною, вважаючи такі дії програшем й слабкістю

Глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що диктатор рф володимир путін боїться прямих перемовин з… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

На фронті у Курській області ліквідовано російського віцегубернатора Приморського краю 

У зоні бойових дій у Курській області підірвався віце-губернатор Приморського краю рф Сергій Єфремов, командир… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Як публічні люди можуть за кордоном вплинути на допомогу Україні: поради від Франка Петера Вільде

Берлінський стиліст та друг України Франк Петер Вільде прибув до України. 31 січня у Києві… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.