Про це повідомили організатори проєкту, пише Рубрика.
Як зазначають, для всіх учасників це перше сходження на гору заввишки 5 895 метрів, до якого вони готувалися чотири місяці. Вони планують піднятися на вершину за чотири дні, а ще два дні передбачені на спуск.
Метою цієї ініціативи є надихнути інших військових, які пережили поранення чи ампутацію, показати, що життя триває, і після травм можна ставити перед собою нові виклики.
Разом з героями всю експедицію супроводжують професійні гіди, лікар, партнери та знімальна група, яка фільмує сходження.
У складі експедиції:
У перший день вони стартували з висоти 1800 м і піднялися на 2700 м. Учасники експедиції зазначають, що адаптація до кліматичних умов – одна з основних складностей, зокрема через високу вологість, яка впливає на протези.
Організатори вказують, що в перший день всі почуваються добре і пройшли маршрут за графіком.
"Перший день сходження пройшов чудово! Ми відразу зрозуміли, що це нелегко. Буквально за 20 хвилин стало ясно: клімат, температура, вологість—усе зовсім інакше. Тому вирішили не поспішати й обережно підходити до гори, зловили свій темп і йшли у комфортному режимі. Основна складність у тому, що я з протезом, а в цьому кліматі він швидко стає вологим, ще й через сильне тертя від протеза шкіра починає пекти. Загалом, хоч маршрут і складний, це не зупиняє, а мотивує продовжувати наш шлях далі", поділився Роман "Добряк" Колесник.
Організатори повідомляють, що на третій день учасники експедиції піднялися на висоту 4 350 м, а потім знову спустилися на 3 720 м.
"Радіальне сходження — важливий етап перед прямуванням до піка. Він дозволяє полегшити акліматизацію, пристосовує організм до зміни клімату та тиску під час сходження. Експедиція щодня випробовує наших героїв на міць, витривалість і впертість", зауважили у дописі.
Після сходження знімальна група створить повнометражний документальний фільм. Стрічку "Друге дихання" знімають під керівництвом режисерки Маші Кондакової, ведучим і співпродюсером став Олександр Педан, а головним оператором – Сергій Михальчук, відомий за роботою над стрічкою "Довбуш". Стрічку представлять не лише в Україні, а й за кордоном.
Документальний фільм представлять восени 2025 року.. Слідкувати за експедицією можна в інстаграмі проєкту "Друге дихання" за посиланням.
Що відомо про проєкт
"Друге дихання" (Second Wind) — український документальний медійний проєкт, частиною якого стане фільм про п'ятьох військовослужбовців, які сходять на Кіліманджаро. Проєкт фінансує благодійний фонд "Якщо не зараз, то коли".
Разом із ветераном Степаном Коробкіним, який пережив ампутацію та 32 операції, сходження на Кіліманджаро здійснила Тетяна Яловчак – перша українка-рекордсменка, яка підкорила Еверест та сім найвищих вершин на всіх континентах, а тепер реалізувала проєкт, що об'єднав адаптацію та мотивацію через підкорення гір.
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на поставки української продукції до рф. За… Читати більше
Кількість загиблих унаслідок російського удару по житловому будинку у Полтаві збільшилася до семи. Про це… Читати більше
У ніч проти 1 лютого війська рф атакували Україну 165 ракетами різних типів та ударними… Читати більше
Українських військових розвідники просять передавати зразки російських технологічних виробів, оскільки це потрібно для виробництва новітнього… Читати більше
Після російської кібератаки на державні реєстри у застосунку "Дія" запрацював сервіс для батьків, де можна оформити… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський анонсував впровадження нової програми підготовки інструкторів для навчальних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.