Новини

Зеленський на Аскольдовій могилі ушанував пам’ять Героїв Крут

У День пам'яті Героїв Крут Президент України Володимир Зеленський ушанував памʼять тих, хто стримував наступ більшовиків на Київ 29 січня 1918 року. Церемонія відбулася біля пам'ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента.

Після завершення церемонії Глава держави поспілкувався з мамою загиблого Героя України, льотчика-винищувача Андрія Пільщикова (позивний Джус) Лілією Авер'яновою поблизу церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

Фото: Офіс Президента

Володимир Зеленський ушанував пам'ять Андрія Пільщикова, а також полеглого під Іловайськом у серпні 2014 року Марка Паславського; учасника Революції Гідності, загиблого під час пожежі в Будинку профспілок у лютому 2014-го Олександра Клітинського; Героя України, командира штурмового батальйону «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла (позивний Да Вінчі), який загинув у березні 2023-го під Бахмутом, та громадського активіста й воїна 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка Павла Петриченка, який загинув торік у квітні під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Фото: Офіс Президента

Нагадаємо, 29 січня Україна вшановує молодих добровольців, які у 1918 році стали на захист незалежності України. Студенти та курсанти зіткнулися з переважаючою силою більшовиків і стримували їхній наступ на Київ.

Тоді близько 100 українських хлопців віддали своє життя за рідну країну.

Їхня боротьба залишилася без належної підтримки, і Україна втратила шанс зберегти незалежність.

Фото: Офіс Президента

Нагадаємо, історії чотирьох студентів, які після повномасштабного вторгнення стали на захист нашої країни ви можете почитати в статті Рубрики "105 річниця бою під Крутами: як студентство стоїть за незалежність України тоді та зараз".

Фото: Офіс Президента

Фото: Офіс Президента

Фото: Офіс Президента

Свіжі дописи

  • Новини

США готують план потенційного послаблення санкцій проти рф, – ЗМІ

США розглядають можливість послаблення антиросійських санкцій. Це відбувається на тлі прагнення президента Дональда Трампа відновити… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

У Львові протягом зими курсував “автобус турботи”: благодійною ініціативою скористалися 220 бездомних

Другу зиму поспіль у Львові відбувалася масштабна соціальна кампанія «З турботою про кожного», в межах… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

В Італії розгорнули найбільшу хустку України з авторським принтом: артоб’єкт символізує єдність усіх областей

В Італії, на головній площі Мілана біля собору Duomo, українські активісти розгорнули найбільшу українську хустку… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Торецьк та Часів Яр – це щоденний жах. Але міста тримаються: в ОСУВ “Хортиця” розповіли про ситуацію

Попри тривалі міські бої в Торецьку та Часовому Яру ситуація там залишається складною. Росіяни намагаються… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Лінія дронів: У Силах оборони стартував проєкт з розвитку спецпідрозділів БПЛА

У Збройних силах України розпочався масштабний проєкт «Лінія дронів», ініційований Президентом України. Його мета – розвиток… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Україна продовжує співпрацю з партнерами й сподівається на підтримку США у досягненні миру, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна працює з країнами-партнерами над мирним рішенням для завершення… Читати більше

Monday March 3rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.