Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм президента України Володимира Зеленського.
Як повідомив він, напередодні цього дня разом з рабинами, разом із представниками дипломатичного корпусу та команди нашої держави вшанували памʼять чоловіків і жінок, дорослих і дітей – мільйонів, убитих під час Голокосту.
"Це було цілеспрямоване намагання нацистів стерти цілий народ – убити всіх його людей, знищити все, що нагадувало про євреїв. Шість мільйонів жертв", наголосив глава держави.
Злочини Голокосту мають залишатися у свідомості людства як попередження. Однак із часом, на жаль, пам'ять про ці події слабшає.
"Злочин Голокосту ніколи не має повторитись, але поступово, на жаль, памʼять про Голокост стає слабшою. І зло, яке намагається знищувати життя цілих народів, досі залишається у світі", підкреслив Президент.
Зеленський закликав пам'ятати про воєнні злочини та не бути байдужими до них.
"Ми всі маємо боротися заради життя й не забувати, що байдужість – це добриво для зла. Ми повинні долати ненависть, яка породжує знущання і вбивства. Ми повинні не допускати безпамʼятства. І це місія кожного – робити все, щоб зло не перемогло", резюмував Глава держави.
Що відомо про День Голокосту
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам'ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття цього документа.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як "всеспалення" й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними й повсюдними.
Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Найбільша роздрібна торгівельна мережа Канади відкрила у своїх продовольчих магазинах поличку з українськими товарами. Про… Читати більше
Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час дискусії у парламенті про зупинку транзиту російського газу через… Читати більше
Міністерство оборони України продовжує роботу над забезпеченням військовослужбовців більш сучасним і зручним обмундируванням та екіпіруванням.… Читати більше
У Львові міністри закордонних справ Андрій Сибіга та Хосе Мануель Альбарес підписали угоду про співпрацю… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів надати звіт щодо тих програм, які залишись без… Читати більше
Сьогодні у Львові урочисто відкрили Культурний хаб ЮНЕСКО. Це один з перших просторів такого зразка… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.