Зеленський прибув до Польщі на річницю визволення Аушвіцу
27 січня президент України Володимир Зеленський приїхав до Польщі на урочистості з нагоди 80 річниці звільнення нацистського концтабору Аушвіц.
Про це пише "Суспільне" з посиланням на прессекретаря Зеленського Сергія Никифорова.
Як зазначають, під час візиту президент проведе двосторонні зустрічі, зокрема з:
- президентом Євроради Антоніу Коштою,
- президентом Франції Емманюелем Макроном.
Сьогодні в Польщі відбуваються меморіальні заходи, присвячені 80-й річниці звільнення концентраційного табору Аушвіц-Біркенау (Освенцим). На заході будуть присутні лідери низки країн, а також група з 50 колишніх в'язнів Аушвіца.
Раніше польські ЗМІ писали, що в Польщу на річницю звільнення Аушвіцу також прибудуть інші світові лідери.
Головні урочистості з нагоди 80-ї річниці визволення табору смерті розпочнуться о 16:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом). До Освенцима приїдуть зокрема президенти Франції, Італії, Австрії, Чехії, Болгарії, Німеччини, Естонії, Фінляндії, Латвії, Словаччини, Словенії, Швейцарії, Угорщини, Молдови.
Також Рубрика повідомляла, що 27 січня король Чарльз III відвідає Польщу, щоб узяти участь у пам'ятних заходах, присвячених 80-й річниці звільнення нацистського концтабору Аушвіц (Освенцим). Раніше жоден британський монарх не відвідував цей табір смерті.
Тим часом деякі лідери вирішили не їхати на урочистості — зокрема, йдеться про прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Замість нього ізраїльську делегацію очолить міністр освіти Йоав Кіш, писало Jerusalem Post.
Ще 21 листопада 2024 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галанта за злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні в Секторі Гази щонайменше з 8 жовтня 2023 року до щонайменше 20 травня 2024-го.
Нагадаємо, що 27 січня, у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, світ згадує одну з найстрашніших трагедій в історії людства. Шість мільйонів євреїв, серед яких чоловіки, жінки, діти, стали жертвами цілеспрямованої політики знищення, яку проводили нацисти.
Зеленський напередодні цього дня разом з рабинами, разом із представниками дипломатичного корпусу та команди нашої держави вшанували памʼять чоловіків і жінок, дорослих і дітей – мільйонів, убитих під час Голокосту.
Довідка про Аушвіц
Аушвіц (нім. KZ Auschwitz, пол. Oświęcim) — один із найбільших нацистських концтаборів, що існував із кінця травня 1940 до січня 1945 року біля міста Освенцима (Польща).
Комплекс об'єднував групу концтаборів, найбільші з яких:
- Аушвіц І (нім. Auschwitz I), адміністративний центр;
- Аушвіц II (Біркенау) (нім. Auschwitz II (Birkenau)), "табір смерті";
- Аушвіц III (нім. Auschwitz III (Monowitz)), робочий табір.
Ганс Каммлер брав участь у проєктуванні табору смерті "Аушвіц" (Освенцим).
Сучасні історики збігаються у думці, що в Аушвіці знищили принаймні від 1,1 до 1,6 млн осіб, значну частину з яких становили євреї. Цю оцінку отримали непрямим шляхом, для чого проводили вивчення списків на депортацію та підрахунок даних про прибуття потягів із в'язнями в Освенцим.