fbpx
Сьогодні
12:17 27 Січ 2025

Як в кінці березня: напередодні в столиці зафіксували два температурні рекорди

Фото: Рубрика / Микола Тимченко

У Києві за даними метеоспостережень 26 січня було зафіксовано два температурні рекорди: температура повітря посеред дня відповідала показникам 29 березня.

Про це пишуть Укргідрометцентр, Центральна геофізична обсерваторія.

Як розповіли в обсерваторії, 26 січня 2025 року в Києві зафіксували два температурні рекорди:

  • Максимальна температура повітря склала +7,4°С. Це на 0,5°С вище, ніж попередній рекорд для цього дня, зафіксований у 2021 році.
  • Середньодобова температура повітря стала найвищою за весь час спостережень для 26 січня. Вона склала +4,7°С, перевищивши попередні рекорди 1902 та 1999 років на 1,4°С. Цей показник перевищує кліматичну норму на 9,7°С.
Зима 2025 Київ

Фото: Рубрика / Микола Тимченко

Варто зазначити, що така температура за багаторічними спостереженнями відповідає погоді, характерній для 29 березня.

Зима 2025 Київ

Фото: Рубрика / Микола Тимченко

В Укргідрометцентрі додали, що 26 січня денні максимуми в деяких областях побили свої попередні температурні рекордні.

Зима 2025 Київ

Фото: Рубрика / Микола Тимченко

Варто додати, що у Київській області в понеділок, 27 січня, хмарно з проясненнями, без опадів. Повітря в регіоні максимально прогріється до +10°С.

"Прогноз погоди на 27 січня по території Київщини. Хмарно з проясненнями, без опадів. Температура вдень 5-10°С; у Києві вдень 7-9°С", – йдеться в повідомленні.

У Білій Церкві вдень +7°С… +9°С; Миронівка +7°С… +9°С; Фастів +6°С… +8°С; Яготин +7°С… +9°С; Баришівка +7°С… +9°С; Бориспіль +7°С… +9°С та Вишгород +6°С… +8°С.

Без опадів та до +10°С: детальний прогноз погоди по Київщині на 27 січня

Зазначимо, згідно з інформацією порталу Sinoptik, 27 січня у Києві сонце в цей день буде рідко з'являтися з-за хмар. Без опадів.

Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідомляло, що в Києві третій рік поспіль не фіксують кліматичної зими — це коли середньодобова температура повітря падає нижче 0°C і стабільно там тримається.

Через це борсуки, ведмеді, їжаки та інші тварини, які впадають у зимову сплячку, через теплу погоду та відсутність "снігової ковдри" тепер мають проблеми зі сном, пояснювали у відомстві.

Зокрема цьогоріч через теплу погоду в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного із них, який грався у снігу копицею сіна.

Як повідомлялось, 2024 рік був найтеплішим за весь період спостережень. Глобальна середня температура поверхні перевищила середню температуру 1850-1900 років на 1,55°C (±0,13°C). Це вперше, коли календарний рік показав таке суттєве перевищення позначки 1,5°C.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: