Новини

Росіяни могли опанувати “якірний напад”: Плетенчук прокоментував пошкодження кабелів у Балтійському морі

Пошкодження підводного оптоволоконного кабелю у Балтійському морі свідчить про те, що росіяни могли опанувати новий вид нападу на європейські країни – «якірний напад».

Про це в телеефірі заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, пише Рубрика.

«Як ви бачите, вони (рф – ред.) бояться відкрито діяти, тому що фактично Балтійське море вже стало внутрішнім морем НАТО і, звісно, у росіян там переваг ніяких немає. Більше того, вони можуть там опинитися в реальній блокаді. Але щодо тих кейсів і цих гібридних способів впливу на сусідів, ну насправді я якраз був прихильником того, що це випадковість. Тому що з точки зору практики таке вчинити в такий спосіб ну, насправді, якщо навмисно це робити, це доволі складно зробити. Але кількісний показник вже каже про те, що, ймовірніше за все, це вже якась тактика, і, мабуть, вони опанували такий новий вид нападу, як "якірний напад", коли відбувається те, що ми з вами спостерігаємо», – вважає Плетенчук.

На його думку, та кількість інцидентів, які до цього в такій концентрації ніколи не відбувалися, може казати, що це вже закономірність, яку довести доволі складно. «Це такий черговий "іх там нєт", але вже у виконанні іншому – морському варіанті», – підсумував речник ВМС.

Як повідомляла Рубрика, у Балтійському морі було пошкоджено підводний оптоволоконний кабель державного акціонерного товариства "Латвійський державний радіотелевізійний центр" (LVRTC). Система моніторингу передачі зафіксувала перебої в передачі даних на ділянці Вентспілс – Готланд (Швеція).

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що шведська сторона допоможе Латвії з розслідуванням щодо пошкодження підводного кабелю.

Як писала Рубрика, також кабель між Фінляндією та Естонією разом з чотирма телекомунікаційними лініями був пошкоджений 25 грудня. Наступного дня фінська влада піднялася на борт танкера, який перевозив російську нафту, підозрюючи його в тому, що він спричинив пошкодження, тягнучи свій якір по морському дну.

Свіжі дописи

  • Новини

13-річна українка, яка втратила обидві ноги внаслідок удару рф, здолала 5 км на Токійському марафоні

13-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян по вокзалу… Читати більше

Saturday March 1st, 2025
  • Новини

Президент Литви назвав три негайні кроки Євросоюзу для допомоги Україні

Президент Литви Гітанас Науседа перелічив три негайні кроки, які Євросоюз повинен зробити для збільшення допомоги… Читати більше

Saturday March 1st, 2025
  • Новини

Уряд вніс додаткові зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних

Кабінет Міністрів України 28 лютого ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних, щоб спростити цей процес… Читати більше

Saturday March 1st, 2025
  • Новини

Рютте порадив Зеленському відновити відносини з Трампом

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте порадив українському лідеру відновити відносини з президентом США, після того,… Читати більше

Saturday March 1st, 2025
  • Новини

Орбан закликав ЄС розпочати переговори з росією щодо припинення вогню в Україні, – ЗМІ

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вимагає від Європейського Союзу розпочати прямі переговори з росією про припинення… Читати більше

Saturday March 1st, 2025
  • Новини

У Лондоні Зеленський проведе зустріч зі Стармером та Королем Чарльзом III

Прессекретар президента України Сергій Никифоров підтвердив, що Володимир Зеленський перебуває у Лондоні. Крім того, він… Читати більше

Saturday March 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.