fbpx
Сьогодні
Фото 13:23 27 Січ 2025

Харківська художниця перетворює уламки розбитого обстрілами скла на мозаїки

English version here

Харківська художниця Валентина Гук, відома під псевдонімом "Сонце" створює унікальні мозаїки, використовуючи уламки розбитого від російських обстрілів скла.

Про це повідомляє медіа "Люк".

Як розповідає мисткиня, вона навчалася в Худпромі, але не завершила навчання.

"У своїй творчості я працюю з акрилом і пастеллю, але найбільше використовую акварельний чорний олівець. Він дозволяє створювати "живі" роботи, які я називаю такими через їхню безпомилковість", зауважує Валентина.

Мозаїка, Валентина Гук

"Втома", 2024, акварельний олівець, планшет ДВП

Зі слів дівчини, десь рік вона дуже хотіла почати робити мозаїки, але не було вогнику та ідеї. Думала ще про напрямок стріт-арту — в Харкові його дуже багато.

"А потім якось недалеко від мого будинку прилетіла ракета, і балкон вибуховою хвилею вибило всередину. Я побачила ці уламки та зрозуміла, що це воно. Мені страшно було знаходитись у квартирі, і я на день зупинилась у друга. Поїхала додому подивитись що там, він телефонує: «Ти вертаєшся?», а я кажу: «А я вже працюю»", пояснює мистикиня. 

Робота, створена з цього скла, найцінніша, і вона досі зберігається вдома. Це була перша, але не остання робота, яка змусила задуматися про великий проєкт.

Мозаїка, Валентина Гук

"Дерево життя 1" (Мрія), 2024. Мозаїка розташована на вул. Мироносицькій, 33.

Після цього Гук почала консультуватися з друзями, які мали досвід роботи з мозаїками, зокрема щодо того, як зробити їх водостійкими для розміщення на вулицях. Перша вулична мозаїка з'явилася на вулиці Мироносицькій, а потім — й на інших вулицях міста.

Мозаїка, Валентина Гук

"Дерево життя 2!" (Око війни), 2024. Мозаїка розташована на вул. Квітки-Основ'яненка,13.

Сьогодні художниця активно збирає уламки скла. Друзі та знайомі вже знають, що будь-яке скло, яке залишилося після вибухів, для неї — справжня знахідка.

"Ало, ми тут біля будинку, скла багато, тобі не треба?"— питають її близькі.

Мозаїка, Валентина Гук

"Дерево життя 3" (Гул), 2024. Мозаїка розташована на вул. Квітки-Основ'яненка,13.

Валентина вважає, що її роботи — це "лікуючий акт" для міста. Вона збирає уламки скла, яке розбилося під час обстрілів, і повертає їх на місце у вигляді мистецтва. І обов'язково, що ця робота має висіти або там, де це сталося, або дуже близько до цього місця.

Мозаїка, Валентина Гук

"Дерево життя 5" (Жук), 2024. Використано скло з кав'ярні Makers після влучання у будівлю Національної академії правових наук 23 січня 2024 року. Роботу можна побачити в залі кав'ярні за адресою вул. Г. Сковороди 66

"Відчувається дуже цікаво, коли ти взяв уламки й повернув їх додому", — каже художниця.

Серед її робіт є мозаїки, розташовані біля Палацу праці. Всі уламки скла для них зібрані саме у дворах цього будинку.

Зараз у Харкові вже є чотири мозаїки Валентини. Одна з них прикрашає фасад книгарні Vivat, ще одна знаходиться в кав'ярні Makers в Ізюмі. Одна робота присвячена загиблому військовому.

Мозаїка, Валентина Гук

"Дерево життя 4" (Цербер), 2024. В цій роботі використані осколки з вулиці Соборна, м. Ізюм після тимчасової окупації та щоденних обстрілів, які тривають й надалі. Названа робота на честь Олександра Пустовіта — військового, командира, який віддав життя в бою за свою країну. Робота розташована в місті Ізюм, на вулиці Соборній 61/1, прикрашає фасад кав'ярні Makers.

Нагадаємо, що українська художниця Яна Таргоня створила унікальний символ миру — голуба, оздобленого в синьо-жовтих кольорах. Його було створено з уламків вітражного скла костелу Святого Миколая в Києві, пошкодженого російським обстрілом 20 грудня 2024 року. Голуба передали Папі Римському Франциску через кардинала Конрада Краєвського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: