fbpx
Сьогодні
15:32 27 Січ 2025

100 000 гаджетів для навчання отримали українські школярі та вчителі в межах "Коаліції девайсів"

English version here

Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел

У межах проєкту "Коаліція девайсів" близько 100 000 гаджетів отримали українські школи. Ці пристрої допоможуть учням та вчителям продовжувати навчання в онлайн-форматі.

Про це повідомило Міністерство освіти та науки, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як наголосили у відомстві, сьогодні через повномасштабне вторгнення близько 434 тисяч учнів в Україні не мають доступу до очного навчання.

Яке рішення?

Рік тому Міністерство освіти і науки України, Фундація Олени Зеленської та Міністерство цифрової трансформації створили "Коаліцію девайсів". Метою цього об'єднання є забезпечення учнів та вчителів гаджетами для онлайн-навчання.

"Зробити все можливе, щоб наші діти навіть в умовах війни безперешкодно отримували доступ до знань, є одним із головних завдань Фундації Олени Зеленської. За весь час діяльності ми забезпечили понад 65 тисяч школярів і педагогів планшетами та ноутбуками, зокрема й девайсами, залученими в межах Коаліції. Щиро радіємо тому, що спільними зусиллями й за підтримки наших міжнародних донорів ми сьогодні маємо такі результати", — зазначила Ніна Гобачова, директорка Фундації Олени Зеленської.

Щоб онлайн-освіта була ефективною, "Коаліція девайсів" поставила за мету забезпечити учнів і вчителів пристроями, що дають змогу підтримувати доступ до освіти, навіть у складних умовах війни. Це є також складником інфраструктурного компонента комплексної політики Школа офлайн.

Як це працює?

До ініціативи приєдналися понад 14 партнерів, зокрема такі міжнародні організації, як ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, Theirworld, та GBC for Education.

"Для нас важливо, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до освіти. Щоб онлайн-навчання було ефективним для всіх, рік тому ми об'єднали понад 14 міжнародних і національних партнерів навколо ініціативи забезпечення девайсами тих, хто потребує їх найбільше. Ми прагнемо закрити критичну потребу в 125 461 пристрій і більшу частину роботи вже зроблено – понад 100 000 девайсів забезпечено", — сказав Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти і науки України

Досягнення Коаліції:

  • 87 000 девайсів отримали учні.
  • 12 000 передано вчителям.
  • 1 700 пристроїв забезпечили освітні центри та класи НУШ.

Пріоритет отримали регіони прифронтових і прикордонних областей. Кількість девайсів враховує поставки, заплановані на березень і квітень 2025 року.

Зі слів віцепрем'єр-міністра Михайла Федорова, головною метою є забезпечення доступу до якісного онлайн-навчання для дітей, які не можуть відвідувати школи через війну.

"Щоб відстежувати потреби в девайсах та ефективно контролювати процес їхнього розподілу, ми запустили публічний дашборд. Завдяки цифровим інструментам ми можемо забезпечувати учнів гаджетами та ухвалювати ефективні управлінські рішення", наголосив очільник відомства.

Ключові принципи роботи Коаліції:

  • Пріоритетність отримувачів: Діти з малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщені особи, діти з інвалідністю та особливими освітніми потребами отримують девайси першочергово.
  • Актуальність потреби: Визначали через департаменти освіти і науки обласних військових адміністрацій, які проводили опитування серед громад та закладів освіти. Батьки чи законні представники дітей могли подавати заявки через адміністрацію школи для отримання девайсів. 
  • Прозорість розподілу: Завдяки дашборду можна відстежувати кількість пристроїв, що надійшли до областей та закладів. У разі невідповідностей залишати відгук для подальшого реагування.
  • Безоплатне користування: Більшість девайсів передаються школам для безкоштовного користування учнями та вчителями. Адміністрація закладу надає їх тим, хто має найбільшу потребу.

Довідка

Окрім діяльності "Коаліції девайсів", міжнародні партнери підтримують українських учнів і вчителів цифровими пристроями з початку повномасштабного вторгнення. Загалом, починаючи з 2022 року, було передано понад 226 826 одиниць комп'ютерного обладнання.

Нагадаємо, що у селищі Печеніги, що в Харківської області, відкрили для дітей підземний освітній простір.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: